Reklama

30.04.2018
obrázek

Sněhové zpravodajství 30.4.2018

www.zimni-alpy.cz
V Rakousku, Francii i Švýcarsku se změnilo počasí a objevil se déšť, většina středisek je již pro sezonu uzavřena. Na ledovcích se stále lyžuje.

reklama

Rakouské AlpyLyžařská sezona se blíží ke konci, v pondělí 30.dubna zůstává otevřena jen hrstka středisek. Obloha je zatažená s dešťovými srážkami. Kaprun (dle sněhového zpravodajství 70/280 cm) hlásí výborné podmínky pro lyžování.

Francouzské AlpyVe francouzských areálech silně pršelo, na horních svazích se déšť měnil v sníh. Nejlepší lyžování nabízí oblast Espace Killy.

Současná prognóza ukazuje slunečné počasí, místy s oblačností.

Švýcarské AlpyStředisko Verbier (dle sněhového zpravodajství 25/370 cm) nabízí dobré jarní lyžování, nad vrcholem Mont Fort je slunečno s nádhernými výhledy. Velmi dobré lyžování je stále v Zermattu (0/320 cm) na Plateau Rosa a ve spojeném středisku Cervinia v Itálii.

Italské AlpyStředisko Cervinia (dle sněhového zpravodajství 0/395 cm) hlásí proměnlivé počasí, slunce se střídá s oblačností. Teploty se drží poměrně nízko, takže lyžování je stále velmi dobré.

V Passo Tonale (110/240 cm) se lyžování omezené, otevřeny jsou 4 sjezdovky, ve Val Senales (110/240 cm) je v provozu 9 sjezdovek a 4 lanovky.

O nadcházejícím víkendu by mohlo sněžit na horních svazích Cervinia.

Zdroj: www.skiclub.co.uk


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? + osm = dvanáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Lyžařská oblast Ski Juwel vznikla spojením dvou sousedních údolí: Alpbachtalu a údolí Wildschönau. Ski Juwel leží poblíž známého Zillertalu a oblast je přímo dostupná z ...
Lyžování ve výškách: 650 - 2025 m.n.m
Délka sjezdovek: 145 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %22 %54 %12 %