Reklama

04.07.2017
obrázek

Sněhové zpravodajství 4.7.2017

www.zimni-alpy.cz
Itálie hlásí husté sněžení z víkendu v oblastech Val Senales a Passo Stelvio. V Rakousku také spadl nový sníh. Ve Francii a Švýcarsku bylo jasněji a podmínky jsou typické pro letní lyžování.

reklama

Rakouské AlpyČerstvé sněžení bylo hlášeno poslední červnový den a v pondělí 3.7. z Kaprunu (dle sněhového zpravodajství 60 cm). Viditelnost byla kvůli oblačnosti a sněžení snížená.

Ledovec Pitztal (10 cm) je nyní pro lyžařskou sezonu otevřen. Základna činí pouze 10 cm sněhu a viditelnost v pondělí byla kvůli nepříznivému počasí snížená.

V pondělí se také lyžovalo na ledovci Hintertux (195 cm), ale i zde bylo zamračeno se špatnou viditelností. K dispozici je 20 km připravených sjezdovek.

Ledovec Mölltal (240 cm) také hlásí nový sníh z pondělního dne, ale kvůli nepříznivému počasí musel být resort pro lyžování uzavřen.

Francouzské AlpyZačátek týdne ve francouzských střediscích byl fantasticky slunečný, sjezdovky jsou velmi dobře upravené. V provozu jsou oblasti Les Deux Alpes (dle sněhového zpravodajství 110 cm), Tignes (70 cm) a Val d´Isere (90 cm). Viditelnost byla skvělá.

Švýcarské AlpyV pondělí 3.července přivítalo návštěvníky Zermattu (dle sněhového zpravodajství 60 cm) krásné slunečné počasí a 12 km upravených sjezdovek. Podobně příznivé počasí by mělo zůstat i v příštích několika dnech.

Saas Fee plánuje otevřít pro letní lyžování 15.července.

Italské AlpyHusté sněžení na Passo Stelvio (dle sněhového zpravodajství 20/200 cm) koncem června proměnilo oblast zpátky na zimní krajinu. Lyžařské středisko je ve skvělé podobě, v pondělí bylo slunečno s dobrou viditelností, celkové podmínky byly vynikající.

Slunečný start do nového týdne hlásí také Cervinia (60 cm), kde se lyžuje na svazích Plateau Rosa.

Val Senales otevře pro lyžování až 1.září.

Zdroj: www.skiclub.co.uk


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

osm - ? = sedm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Nad údolím Rhony poblíž jihošvýcarského Sionu se rozprostírají lyžařské terény jedné z nejrozsáhlejších oblastí Švýcarska - 4 údolí. Hlavními centry jsou dvě horské vesni...
Lyžování ve výškách: 821 - 3330 m.n.m
Délka sjezdovek: 331 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %41 %51 %8 %