Reklama

06.12.2016
obrázek

Sněhové zpravodajství 5.12.2016

www.Zimni-Alpy.cz
Francouzské Alpy měly v pondělí skvělý den, další střediska otevřela své brány pro milovníky lyžování pod modrou jasnou oblohou. Obdobně i rakouské Alpy měly skvělý slunečný den. Italské Alpy a švýcarské Alpy nebyly rozdílné. Slunečné a ledový sníh byl hlavním tématem dne.

reklama

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy měly v pondělí 5.12. slunečno, teploty zůstaly nízké, což přineslo skvělé podmínky pro lyžování.

Mnoho středisek je nyní v provozu, včetně některých velkých jmen jako St Anton (15/40cm), Lech (5/30cm) a některých z oblasti Ski Welt. Nižší svahy v mnoha oblastech by mohla mít trochu více sněhu, v současnosti jsou pokryty hlavně sněhem ze sněžných děl. Dle sněhového zpravodajství jsou podmínky na vyšších svazích ve skvělém stavu.

Pokud si chcete už nejlepší lyžování, vydejte se na ledovec Hintertux (25/105cm), kde se sníh na ledovci dobře drží a v provozu je 9 z 20 lanovek.

Pondělní modrá obloha by měla vydržet i nadále, teploty se budou směřovat k 5oC, což bohužel neumožní zasněžování.

Francouzské Alpy

Francouzské Alpy měly v pondělí 5. Prosince mnoho středisek v provozu pro lyžování. Dle sněhového zpravodajství nabízí Isola 2000 (30/130cm) v současnosti nejlepší podmínky.

Montgenevre (70/180cm) rovněž nabízí fantastické lyžování, zvláště na tuto roční dobu. Cauterets (16/36cm) mělo v pondělí krásný den, sněhová pokrývka je řídká. Několik středisek otevřelo o víkendu, mezi nimi Serre Chevalier. Chatel přesunulo zahájení lyžování na příští víkend kvůli nedostatku sněhu.

Švýcarské Alpy

Švýcarské Alpy měly slunečný den. Nejlepší lyžování lze nalézt v oblasti Matterhorn, ve střediscích Zermatt (110cm) a Saas Fee (10/135cm) nabízí nejlepší sníh.

Dle sněhového zpravodajství nepřinesou nadcházející dny pro švýcarské Alpy žádný nový sníh. Současné slunečno, jasno a sucho je očekáváno celý týden.

Italské Alpy

Jasno, slunečno, lehký vítr a sucho, to jsou definice počasí pro italské Alpy a jejich střediska v pondělí 5. prosince. Většina středisek italských Alp je nyní alespoň částečně v provozu po víkendu. Mnoho středisek nabízí pouze umělý sníh na dobře upravených sjezdovkách, zvláště střediska v oblasti Sella Ronda.

Kronplatz (20/40cm) rozšířil oblast pro lyžování díky 24 lanovkách v provozu. Cervinia (30/160cm)´ je nyní kompletně v provozu a stále nabízí prachový sníh na severně položených svazích.

Lyžování na sjezdovkách v oblasti Aosta je na sjezdovkách excelentní, mimo sjezdovky velmi omezené. Courmayeur (15/80cm) vypadá dobře, avšak čerstvý sníh by byl velice vítaný. Dle sněhového zpravodajství bude stávající počasí pokračovat až do konce týdne. Dobrou zprávou je, že teploty zůstanou pod bodem mrazu, takže to umožní střediskům zasněžovat.

Německé Alpy

Německé Alpy nenabízí v současnosti žádné lyžování. Feldburg (0cm) je nyní uzavřený a čeká na nový sníh.

Zdroj: www.skiclub.co.uk


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

pět - ? = nula
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Obereggen je lyžařskou oblastí ležíci v sousedství známějšího Val di Fiemme. Areál s celkem 44 km tratí nad Obereggen nazvaný Ski Center Latemar vleky propojuje tři lokal...
Lyžování ve výškách: 1550 - 2300 m.n.m
Délka sjezdovek: 47 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %28 %57 %15 %