Reklama

05.03.2015
obrázek

Sněhové zpravodajství 5.3.2015

www.Zimni-Alpy.cz
V Alpách napadl další nový sníh, všechny oblasti hlásí fantastické podmínky pro lyžování. Ve francouzských, švýcarských i italských Alpách foukal silný vítr, kvůli kterému musely být uzavřeny některé vleky. Na začátku víkendu budou teploty mírnější a bude svítit slunce.

reklama

Čerstvý sníh napadl dle sněhového zpravodajství v rakouských Alpách za posledních několik dnů včetně dneška, což je skvělá zpráva. Některá střediska musela kvůli současnému počasí uzavřít některé lanovky, avšak sněhové podmínky jsou úžasné.

Francouzské Alpy zažily ve čtvrtek ráno slunečné počasí, které ve spojení s novým sněhem připravilo skvělý den plný výborného lyžování. Silný vítr ovlivnil provoz lanovek na vyšších svazích, avšak dle předpovědi by se měl o víkendu uklidnit.

Švýcarské Alpy měly ve čtvrtek jasnou oblohu po několikadenním sněžení, avšak na jihu foukal silný vítr.

Počasí bylo ve čtvrtek proměnlivé pro italské Alpy. Západ měl více slunečno, zatímco na východě bylo oblačno, a všude foukal silný vítr, který ovlivnil provoz některých středisek.

Rakouské Alpy

Skvělý týden mají za sebou rakouské Alpy se spoustou nového sněhu, který osvěžil sjezdovky a připravil výborný prašan. Po sněžení se v rakouských Alpách oteplilo, avšak místy se na vrcholcích pohybují teploty kolem -10oC.

Pokud jste fanouškem běžeckého lyžování, naleznete excelentní podmínky ve středisku Seefeld (40/100cm), zvláště po sněžení, kdy zde ve čtvrtek dle sněhového zpravodajství napadlo kolem 10cm. Viditelnost byla ve čtvrtek sněžením omezena, avšak čerstvý povrch byl k dispozici pro všech 25 lanovek v provozu. Chladný a zasněžený čtvrteční den má za sebou Axamer Lizum (75/175cm), čerstvý sníh z posledních dnů a ze čtvrtka nebyl ani zde výjimkou, navíc zde připadlo 5 cm. Osm z deseti lanovek bylo v provozu pro všechny, kteří si chtějí užít lyžování na čerstvém sněhu.

Silný vítr hlásí mnoho středisek, některé lanovky musely být uzavřeny např. ve středisku Sölden (5/335cm) bylo pouze 12 z 33 lanovek v provozu. Avšak svahy, které byly otevřeny, byly ve skvělém stavu.

Další sníh by měl dle sněhového zpravodajství napadnout v rakouských Alpách v nadcházejících dnech. V sobotu by mělo být jasno a to by mělo vydržet i o víkendu.

Francouzské Alpy

Skvělé lyžování nabízí francouzské Alpy zvláště v oblastech, kde nejvíce sněžilo na začátku tohoto týdne. Silný vítr omezil provoz v některých oblastech, avšak ve čtvrtek bylo převážně slunečno, takže skvělý den pro lyžování.

Chamonix (20/210cm) nabízí čerstvě upravené svahy po sněžení ze začátku týdne. Espace Killy nabízí fantastický prašan v celé oblasti. Nejlepší sníh je dle sněhového zpravodajství nad střediskem Val d´Isere (113/175cm) a na ledovci Pissalis.

Silný vítr ovlivnil provoz některých lanovek, včetně střediska Alpe d´Huez (109/200cm), kde bylo v provozu pouze 10 z 49 lanovek a Serre Chevalier (35/150cm) mělo 18 z 62 lanovek uzavřených kvůli větru.

Slunečná obloha je předpovídána na víkend a začátek příštího týdne, teploty by měly růst a připraví tak skvělé podmínky pro lyžování.

Švýcarské Alpy

Po malé přestávce mají švýcarské Alpy opět nový sníh. Poslední sněžení je ze čtvrtečního rána, které bylo vystřídáno vyjasněním a bohužel silným větrem až 100m/h v jižní části země. Zermatt (30/270cm) byl jedním ze středisek, které bylo nejvíce ovlivněno silným větrem. V provozu bylo pouze 19 z 54 lanovek. Střediska Saas Fee (90/310cm), st Moritz (65/154cm) a Flims/Laax (40/330cm) rovněž trpěla silným větrem, vyšší svahy musely uzavřít lanovky. Až se vítr uklidní, bude v celé oblasti skvělé lyžování.

Na severu země byl vítr jemnější a lyžování bylo velmi dobré díky novému sněhu. Davos (65/200cm) a Klosters (65/200cm) mají dostatek prašanu a i mimo sjezdovky jsou dle sněhového zpravodajství výborné podmínky. Stejné podmínky hlásí i Adelboden (58/130cm) díky 27cm nového sněhu ze čtvrtka a oblast Jungrau. Grindelwald (20/210cm) má největší přírůstek sněhu, až 45cm prašanu, Murren (90/230cm) je jen v závěsu s 36cm.

Slunečná obloha převezme vládu na víkend, takže podmínky pro lyžování budou skvělé v celé zemi, zvláště až se uklidní vítr. Slunce by mělo svítit i na začátku příštího týdne, teploty porostou a budou se pohybovat kolem bodu mrazu ve střední nadmořské výšce.

Italské Alpy

Italské Alpy měly slunečné počasí v západní části s občasnými mráčky a větší oblačnost na východě. Všeobecně bylo v italských Alpách chladno, což je dobrá zpráva pro sjezdovky, protože teplé počasí bylo vystřídáno studenou frontou. Svahy jsou stále dobré, avšak nový sníh by byl vítán. Canazei (40/130cm) je jedním z mála středisek, které obdrželo čerstvý sníh. Ve středu napadlo dle sněhového zpravodajství kolem 10cm. Ve čtvrtek bylo slunečno a jen občas nějaký mráček. Bylo celkem chladno, teplota se pohybovala kolem -9oC. Milovníci lyžování už ujezdili nový prašan a sjezdovky vypadaly velmi dobře, všech 13 lanovek bylo v provozu.

Některá střediska byla ovlivněna silným větrem, zvláště Cervinia (50/290cm), kde byly uzavřeny všechny lanovky. Val Senales (35/320cm) a Champoluc (60/180cm) měly omezený provoz kvůli silnému větru.

Další změna počasí přinese slunečno. Předpověď hlásí, že na východě by se mohly objevit mraky a v průběhu víkendu se přesunou nad celou oblast italských Alp.

Německé Alpy

Sníh napadl i v německých Alpách, Garmisch (50/360cm) má nyní nejvíce, na vyšších svazích napadlo 50cm. Oberstdorf (25/150cm) je na tom také dobře, dle sněhového zpravodajství připadlo 10cm, další sníh měl napadnout v průběhu čtvrtka. Dalších 10-20cm nového sněhu je očekáváno v pátek a na víkend bude slunečno. V kombinaci s čerstvým sněhem bude víkend plný fantastického lyžování.

Zdroj: www.skiclub.co.uk

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

tři * jedna = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Vesničky Villars a Gryon leží na jižních svazích nad Ženevským jezerem a společně se sousedními Les Diablerets jsou součástí oblasti Alpes Vaudoises. Ta nabízí až 550 km ...
Lyžování ve výškách: 1300 - 3000 m.n.m
Délka sjezdovek: 125 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %48 %38 %10 %