Reklama

05.09.2017

Sněhové zpravodajství 5.9.2017

www.zimni-alpy.cz
Do evropských Alp přišla chladná fronta, na většině ledovcích napadl nový sníh. Rakouský ledovec Hintertux hlásí 20 cm čerstvého sněhu.

reklama

Rakouské AlpyBěhem víkendu došlo k pozoruhodnému návratu zimy, ledovec Hintertux (dle sněhového zpravodajství 45 cm) hlásí 20 cm nového sněhu. V pondělí 4.září bylo slunečno, teploty klesly k -6 C a sníh byl tedy ve velmi dobrém stavu.

Ledovec Mölltal plánuje otevřít svůj areál v pátek 8.září.

Francouzské AlpyZačátek podzimu přinesl chladné a zimní teploty. Nicméně po ukončení letní sezony v Les Deux Alpes není v tuto chvíli v provozu žádné francouzské středisko.

Švýcarské AlpyZermatt(dle sněhového zpravodajství 60 cm) i Saas Fee (50 cm) jsou nyní v provozu, teploty klesly, což může přinést čerstvý sníh. V neděli 10.září se očekává asi 16 cm nového sněhu v Zermattu.

Italské AlpyPo několika špatných povětrnostních podmínkách z minulého týdne bylo znovu otevřeno středisko Cervinia (dle sněhového zpravodajství 60 cm), předpovědi slibují nový sníh. Passo Stelvio (120 cm) je ve velmi dobré formě, sjezdovky jsou upravené, ideální pro skvělé lyžování.

Zdroj: www.skiclub.co.uk


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? - tři = čtyři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Saas - Fee je legendou mezi švýcarskými středisky, leží v jižním kantonu Wallis "přes kopec" od Zermattu. Je sevřené na konci údolí Saastal mezi druhou nejvyšší horou Švý...
Lyžování ve výškách: 1800 - 3600 m.n.m
Délka sjezdovek: 100 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %25 %50 %25 %