Reklama

07.03.2017
obrázek

Sněhové zpravodajství 6.3.2017

www.zimni-alpy.cz
Začátek týdne v Rakousku je proměnlivý, očekává se sněžení. Husté sněžení hlásí francouzské Alpy. Až metr nového sněhu se očekává v Itálii.

reklama

Rakouské AlpyProměnlivé počasí ovládlo rakouské Alpy v pondělí 6.3. a přineslo slunečno i oblačno do většiny středisek, sněžení je předpovídáno na pozdější čas dnešního dne.

Čerstvý sníh napadl během noci na dnešek v regionu Obergurgl, tedy ve střediscích Kaunertal (233/295cm), Pitztal (171/210cm) a Solden (20/240cm), kde připadlo 15 cm. Podmínky pro lyžování jsou zde v současnosti nejlepší v celé oblasti rakouských Alp, na svazích je sníh dobře upraven a mimo sjezdovky lze nalézt čerstvý prašan.

Blízký region Arlberg má rovněž výborné podmínky pro lyžování ve střediscích Lech/Zurs (95/170cm) a St Anton/St Christoph (60/240cm), kde připadlo 20cm čerstvého sněhu a většina lanovek je v provozu v obou oblastech.

Střediska ve zmíněných regionech očekávají další sněžení během dnešního pozdního odpoledne až večera, kdy má připadnout dle sněhového zpravodajství dalších 20 cm. V úterý připadne 20 cm ve středisku Schladming (90/130cm) a okolních střediscích, v průběhu týdne by mělo sněžení v malých vlnách pokračovat v celé oblasti rakouských Alp.

Francouzské AlpyPondělí 6.3. patří k dalším dnům skvělého lyžování pro francouzské Alpy. V uplynulých dnech i dnes výrazně nasněžilo, takže francouzské Alpy mají dostatek čerstvého sněhu. To je výborné pro milovníky prašanu.

Dle sněhového zpravodajství dnes v mnoha střediscích hustě sněží. To znamená, že sníh je výborný, ale viditelnost špatná. Alpe d´Huez (105/180cm) má 20 cm nového sněhu z dnešního dne, avšak lyžování je omezené.

Chamonix (20/250cm) a sousední střediska mají neuvěřitelný přírůstek čerstvého sněhu a dnes i nadále sněží. Očekává se dalších 50 cm. Jedinou nevýhodou je omezený provoz lanovek ve středisku Vallorcine (30/140cm), v provozu jsou pouze 3 z 8 lanovek.

Portes du Soleil má rovněž dost čerstvého sněhu, a dnes budou přírůstky dle sněhového zpravodajství pokračovat. Špatnou zprávou je, že v nižších polohách prší, takže svahy dolů do středisek budou těžké a mokré ve střediscích Les Gets (65/140cm) a Morzine (70/100cm). Podmínky na vyšších svazích jsou výborné a i mimo sjezdovky je dostatek čerstvého sněhu.

Švýcarské AlpyV pondělí 6.3. nabídly švýcarské Alpy velmi husté sněžení. V mnoha střediscích připadlo dle sněhového zpravodajství mezi 50 cm a metrem sněhu během dneška. Podmínky jsou excelentní, avšak viditelnost omezená a z toho důvodu byly uzavřeny některé lanovky. Současně fouká silný vítr, který zvýšil lavinové nebezpečí. Husté sněžení přinese úplně jiný nádech do tohoto báječného týdne plného lyžování, bude chladno a sněžit má až do pátku. Podmínky na nižších svazích jsou dobré a vydrží s ohledem na počasí, zda bude sněžit nebo pršet.

Tento týden bude úžasný pro švýcarské Alpy, avšak je třeba sledovat lavinové nebezpečí.

Italské AlpyHusté sněžení zahájilo tento týden v italských Alpách. Lyžování je v současnosti excelentní ve všech sledovaných střediscích italských Alp. Víkendové sněžení připravilo dle sněhového zpravodajství výborné podmínky na sjezdovkách, připadlo mezi 10 -20cm čerstvého sněhu. Střediska v oblasti Bormio měla mezi 40-50 cm v neděli a další sníh připadne během dneška. Sella Ronda rovněž zaregistrovala lehké sněžení, podmínky pro lyžování jsou výborné. Velmi hustě má sněžit během dneška v oblastech Matterhorn a Mont Blanc, kde může připadnout až metr sněhu během noci. Na jihu v oblasti Via Lattea je lyžování rovněž excelentní díky sněhu, který připadne během dneška.

Německé AlpyNěmecké Alpy hlásí v pondělí 6.3. návrat dobrých podmínek pro lyžování do sledovaných středisek. Díky sněžení a nižším teplotám o víkendu jsou na tom střediska opět výborně. Sjezdovky jsou pokryté čerstvým sněhem. Na sjezdovkách je tedy sníh dobrý až excelentní, v průběhu dne může těžknout. Lehké až mírné sněžení by mělo pokračovat i v průběhu tohoto týdne. Mimo sjezdovky jsou podmínky různé, místy lze nalézt čerstvý prašan, zvláště na vyšších svazích.

Dle sněhového zpravodajství bude oblačno se sněžením až do pátku. Husté sněžení je předpovídáno na nadcházející víkend.

Sněhové zpravodajstvíAlpy budou mít tento týden velmi akční počasí. Týden začíná hustým sněžením ve francouzských, švýcarských a italských Alpách. Německé Alpy zažívají mírné sněžení, rakouské Alpy pouze lehké sněžení v nadcházejících 24 hodinách. Dále bude foukat silný vítr. Ve středu se husté sněžení dle sněhového zpravodajství utiší. Počasí bude proměnlivé, ale bude sucho. V pátek se očekává další vlna sněžení v celých Alpách.

Zdroj: www.skiclub.co.uk


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? - sedm = dva
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Hauser Kaibling je se 2015 metry nejvyšší hora v okolí střediska Schladming a Hause Kaibling je zároveň jedním ze 4 vrcholů známé lyžařské houpačky. Kromě Hauser Kaibling...
Lyžování ve výškách: 752 - 2015 m.n.m
Délka sjezdovek: 37 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
5 %38 %49 %14 %