Reklama

08.11.2017

Sněhové zpravodajství 8.11.2017

www.zimni-alpy.cz
V celé oblasti Alp o víkendu výrazně nasněžilo. Nejvíce sněhu napadlo v jižní části francouzských a švýcarských Alp a v údolí Aosta v italských Alpách. Sněžení bude pokračovat i tento týden.

reklama

Rakouské AlpyRakouské Alpy mají nejmenší sněhovou nadílku oproti západní části Alp, ve vyšších polohách však mají otevřená střediska výrazný přírůstek čerstvého sněhu. Například Hintertux (dle sněhového zpravodajství 85/45cm) hlásí 65 cm čerstvého sněhu, zatímco Sölden (60cm) hlásí 60 cm. Viditelnost je kvůli sněžení omezená, stejně tak i provoz lanovek. Kaunertaldočasně pozastavil provoz, v ostatních střediscích je provoz lanovek a sjezdovek omezený.

Až do pátku bude nad rakouskými Alpami oblačno s lehkým sněžením, může připadnout až 20 cm.

Francouzské AlpyTignes (dle sněhového zpravodajství 5/30cm) má 15 cm čerstvého sněhu, takže poprvé za tuto sezónu jsou pod bílou peřinou i svahy na úrovni střediska. Středisko je však dočasně uzavřené kvůli počasí. Sněžení bude pokračovat v průběhu týdne, avšak v menší míře než o víkendu, přesto ale příjemné.

Švýcarské AlpyO víkendu hodně sněžilo v Engelbergu (dle sněhového zpravodajství 130cm) ve švýcarských Alpách, za posledních 24 hod připadlo 65 cm. Saas Fee (60cm) muselo dnes uzavřít sjezdovky a lanovky kvůli hustému sněžení. Zermatt (60 cm) rovněž zasáhlo sněžení, lanovky však zůstaly v provozu. V průběhu týdne připadne další čerstvý sníh, nejvíce v oblasti Matterhorn, Zermatt očekává až 25 cm v průběhu příštích 24 hod.

Italské AlpyVal Senales (dle sněhového zpravodajství 20/100cm) v italských Alpách má skvělou nadílku 70 cm čerstvého sněhu, zatímco Cervinia (5/60cm) pouhých 15 cm. Obě střediska jsou uzavřená kvůli omezené viditelnosti.

Obě střediska lyžování očekávají další čerstvý sníh v průběhu týdne, nejvíce připadne v západní části kolem Matterhornu.

Zdroj: www.skiclub.co.uk


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

deset - ? = dva
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Aprica je městečko ležící v Lombardii západně od známého střediska Passo Tonale. Leží ve stejnojmenném průsmyku Passo d'Aprica a lyžování v této oblasti má již dlouhou t...
Lyžování ve výškách: 1160 - 2300 m.n.m
Délka sjezdovek: 50 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %56 %28 %16 %