Reklama

11.04.2014
obrázek

Sněhové zpravodajství z Alp 10.4.2014

www.zimni-alpy.cz
Alpy zažily tento týden čerstvé sněžení, i když převážně zde vládnou jarní podmínky. Největší sněžení hlásí francouzské Alpy a rakouské Alpy, kde na svazích nad 2000 m n.m. napadlo až 10 cm. V oblastech pod 2000 m n.m. vládlo deštivé počasí. Ve čtvrtek 10. dubna se počasí zlepšilo a jasná a slunečná obloha připravila skvělou viditelnost a zajistila tak jarní lyžování ve většině středisek.

reklama

Rakouské Alpy

Čerstvý sníh napadl dle sněhového zpravodajství na vyšších svazích v mnoha střediscích rakouských Alp během tohoto týdne, pod 2000 m n.m. byly srážky ve formě deště.

Ledovec Kitzsteinhorn u střediska Kaprun (100/210cm) byl ve čtvrtek 10. dubna ve skvělé fotmě díky 10 cm nového sněhu, který nalezli milovníci lyžování ráno na svazích, a dalšímu sněhu, který napadl během dne. Viditelnost byla kvůli sněžení místy omezená.

Oblačno by mělo být během nadcházejícího víkendu a začátkem dalšího víkendu, bod mrazu se bude během víkendu pohybovat kolem 2500 m n.m.

Francouzské Alpy

Francouzské Alpy měly ve čtvrtek 10. dubna převážně jasné a slunečné počasí, ale na začátku tohoto týdne převažovalo oblačno. Mraky přinesly do některých středisek sníh a v místech pod 2000 m n.m. déšť.

Čerstvý sníh hlásí tento týden střediska Trois Vallées, Espace Killy, Chamonix a Paradiski, jakož i Alpe d´Huez (71/200cm) a La Grave (30/160cm). Nejednalo se o velký přírůstek, ale v některých oblastech napadlo dle sněhového zpravodajství až 10 cm sněhu a jakýkoliv čerstvý sníh je v dubnu vítán.

Švýcarské Alpy

Švýcarské Alpy byly v nadvládě slunečného počasí během většiny týdne, na začátku týdne ve vyšších střediscích trochu připadl čerstvý sníh.

Saas Fee (47/330cm) hlásí, že vyšší svahy byly ve skvělém stavu v první polovině týdne, zvláště díky čerstvému sněhu, který připadl. Nižší svahy nabízí jarní podmínky, ráno jsou firmové, ale rychle měknou a během odpoledne jsou rozbředlé.

Italské Alpy

Italské Alpy zažily proměnlivý týden, v některých střediscích na západě Alp pršelo nebo napadl čerstvý sníh, zatímco ostatní na východě měly převážně slunečné počasí.

Dolomity již mají více omezené lyžování, Cortina (36/100cm) měla ve čtvrtek 10. dubna v provozu pouze 14 lanovek ze 44. Sněhové podmínky jsou dle sněhového zpravodajství stále dobré, jsou typicky jarní. Na západě sněžilo ve čtvrtek ve středisku Sauze d´Oulx (60/120cm), ale pouze na vršcích. Pod 2200 m n.m. pršelo, ale 3 cm sněhu na vyšších svazích připravily skvělé lyžování.

Německé Alpy

Lehké sněžení se týká ve čtvrtek 10. dubna i některých sledovaných středisek v německých Alpách, ale pouze dvě střediska ještě nabízí lyžování. Garmisch (0/240cm) má nejlepší sněhové podmínky s čerstvým sněhem na vyšších svazích a na ledovci Zugspitze.

Feldberg, Reit im Winkl, Spitzingsee, Berchtesgaden a Lenggries jsou uzavřené až do příští zimy. Zdroj: www.skiclub.co.uk

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

deset - ? = šest
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Puy Saint Vincent se nachází asi 30 km od Brianconu v sousedství oblasti Serre Chevalier. Okolní skalní masívy v národním parku Ecrins dosahující nadmořské výšky až 4100 ...
Lyžování ve výškách: 1400 - 2750 m.n.m
Délka sjezdovek: 75 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
8 %37 %45 %17 %