Reklama

12.03.2014
obrázek

Sněhové zpravodajství z Alp 11.3.2014

www.zimni-alpy.cz
Podmínky pro jarní lyžování dominují na začátku týdne Alpám. Na nižších slunečných svazích mohou být podmínky tvrdší a postupně budou měknout. Přese všechno jsou podmínky pro lyžování velmi dobré a viditelnost excelentní, umožňuje tak milovníkům lyžování a snowboardingu užít si výhod jarního sportu.

reklama

Nejvíce sněhu je na vyšších svazích, kde je sníh i více konsistentní, zvláště na stinných, severních svazích.


Rakouské Alpy

Jak lze očekávat na tuto roční dobu, v rakouských Alpách si můžete užívat slunečné počasí a jarní podmínky pro lyžování. Čím více se vydáte, a pokud zůstanete na severních svazích, sníh je skvělý. V nižších polohách směrem na jih můžete na slunečných svazích očekávat firmový udusaný sníh, který s postupem dne měkne, což odpovídá jarním podmínkám.

Vyšší svahy středisek Pitztal (261/361cm) a Kaunertal (297/365cm) hlásí dle sněhového zpravodajství nejvíce sněhu ze všech sledovaných středisek rakouských Alp.

Ve středisku Obergurgl (74/156cm) se daly lyže o víkendu dobře udržet pod kontrolou, na sjezdovkách bylo hodně měkkého sněhu. Zel lam See (10/103cm) má sníh na vyšších svazích v úžasném stavu i odpoledne, svahy směrem dolů jsou odpoledne měkké a těžké.

Francouzské Alpy

Fantastické slunečné počasí zasáhlo francouzské Alpy na začátku tohoto týdne. Excelentní sněhové podmínky si můžete stále užívat, zvláště na vyšších, severních svazích. I v nižších polohách je sníh stále v dobrém stavu, odpoledne může měknout.

V neděli 9. března byly v Tignes na sjezdovkách dobré sněhové podmínky v celém středisku a nebylo zde tak rušno, jako minulý víkend. V oblasti Trois Vallées byly v neděli ve středisku Meribel na sjezdovkách velmi dobré a bylo možné si užít skvělé lyžování zvláště na vršcích Peclet a the Col´.

Předpověď na tento týden pro francouzské Alpy hlásí slunečné počasí.

Švýcarské Alpy

Jarní podmínky vládnou švýcarským Alpám. Víkend byl slunečný a teplý ve všech střediscích a milovníci lyžování si užívali excelentní jarní sníh. Vyšší střediska jako Saas Fee (128/390cm) má proměnlivé podmínky, měkčí jarní sníh je dle sněhového zpravodajství na nižších svazích, ale zimní sníh nahoře. Sněhu je dostatek, takže mírné a slunečné počasí dle předpovědi lyžování nepokazí.

Stejné je to ve středisku Davos (67/138cm). V neděli zde bylo úžasné lyžování a skvělé počasí. Středisko má dostatek sněhu a všechny svahy dolů do Klosters (45/138cm) jsou v provozu. Mírné a slunečné počasí tento týden by nemělo ovlivnit počet otevřených svahů.

Italské Alpy

V současnosti je skvělá doba vyrazit do italských Alp na lyžování, zvláště pokud máte rádi slunce a jarní sníh. Cortina (150/370cm) má stále výjimečnou vrstvu sněhu, která slibuje skvělou jarní sezónu. Nižší svahy jsou trochu měkčí po teplém počasí, avšak v celých horách je stále dostatek sněhu.

Západní oblast má také jarní podmínky pro lyžování. Sauze d´Oulx (140/180cm) mělo v neděli skvělý den pro jarní lyžování. Vyšší svahy mají svahy se stále zimním sněhem, avšak níže je sníh měkčí. Celá oblast Milky Way je otevřená s velmi slunečným počasím předpovídaným pro nadcházející týden.

Německé Alpy

Střediskům německých Alp vládnou jarní podmínky. Nejlepší sněhová pokrývka je na vyšších svazích ve střediscích Garmisch (100/235cm) a Oberstdorf (40/135cm), kde je lyžování stále velmi dobré.

Na nižších svazích středisek Lenggries (0/40cm) a Spitzingsee (49/77cm) je dle sněhového zpravodajství sníh ovlivněn počasím, zvláště mimo sjezdovky.

Zdroj: www.skiclub.co.uk

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

tři * ? = šest
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Nassfeld - Hermagor je největším lyžařským střediskem Korutan. Nachází se nedaleko rakousko-italských hranic v údolí Gailtal. Díky poloze na jihu Rakouska se Nassfeld pod...
Lyžování ve výškách: 610 - 2020 m.n.m
Délka sjezdovek: 110 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %27 %63 %10 %