Reklama

12.03.2014
obrázek

Sněhové zpravodajství z Alp 11.3.2014

www.zimni-alpy.cz
Podmínky pro jarní lyžování dominují na začátku týdne Alpám. Na nižších slunečných svazích mohou být podmínky tvrdší a postupně budou měknout. Přese všechno jsou podmínky pro lyžování velmi dobré a viditelnost excelentní, umožňuje tak milovníkům lyžování a snowboardingu užít si výhod jarního sportu.

reklama

Nejvíce sněhu je na vyšších svazích, kde je sníh i více konsistentní, zvláště na stinných, severních svazích.


Rakouské Alpy

Jak lze očekávat na tuto roční dobu, v rakouských Alpách si můžete užívat slunečné počasí a jarní podmínky pro lyžování. Čím více se vydáte, a pokud zůstanete na severních svazích, sníh je skvělý. V nižších polohách směrem na jih můžete na slunečných svazích očekávat firmový udusaný sníh, který s postupem dne měkne, což odpovídá jarním podmínkám.

Vyšší svahy středisek Pitztal (261/361cm) a Kaunertal (297/365cm) hlásí dle sněhového zpravodajství nejvíce sněhu ze všech sledovaných středisek rakouských Alp.

Ve středisku Obergurgl (74/156cm) se daly lyže o víkendu dobře udržet pod kontrolou, na sjezdovkách bylo hodně měkkého sněhu. Zel lam See (10/103cm) má sníh na vyšších svazích v úžasném stavu i odpoledne, svahy směrem dolů jsou odpoledne měkké a těžké.

Francouzské Alpy

Fantastické slunečné počasí zasáhlo francouzské Alpy na začátku tohoto týdne. Excelentní sněhové podmínky si můžete stále užívat, zvláště na vyšších, severních svazích. I v nižších polohách je sníh stále v dobrém stavu, odpoledne může měknout.

V neděli 9. března byly v Tignes na sjezdovkách dobré sněhové podmínky v celém středisku a nebylo zde tak rušno, jako minulý víkend. V oblasti Trois Vallées byly v neděli ve středisku Meribel na sjezdovkách velmi dobré a bylo možné si užít skvělé lyžování zvláště na vršcích Peclet a the Col´.

Předpověď na tento týden pro francouzské Alpy hlásí slunečné počasí.

Švýcarské Alpy

Jarní podmínky vládnou švýcarským Alpám. Víkend byl slunečný a teplý ve všech střediscích a milovníci lyžování si užívali excelentní jarní sníh. Vyšší střediska jako Saas Fee (128/390cm) má proměnlivé podmínky, měkčí jarní sníh je dle sněhového zpravodajství na nižších svazích, ale zimní sníh nahoře. Sněhu je dostatek, takže mírné a slunečné počasí dle předpovědi lyžování nepokazí.

Stejné je to ve středisku Davos (67/138cm). V neděli zde bylo úžasné lyžování a skvělé počasí. Středisko má dostatek sněhu a všechny svahy dolů do Klosters (45/138cm) jsou v provozu. Mírné a slunečné počasí tento týden by nemělo ovlivnit počet otevřených svahů.

Italské Alpy

V současnosti je skvělá doba vyrazit do italských Alp na lyžování, zvláště pokud máte rádi slunce a jarní sníh. Cortina (150/370cm) má stále výjimečnou vrstvu sněhu, která slibuje skvělou jarní sezónu. Nižší svahy jsou trochu měkčí po teplém počasí, avšak v celých horách je stále dostatek sněhu.

Západní oblast má také jarní podmínky pro lyžování. Sauze d´Oulx (140/180cm) mělo v neděli skvělý den pro jarní lyžování. Vyšší svahy mají svahy se stále zimním sněhem, avšak níže je sníh měkčí. Celá oblast Milky Way je otevřená s velmi slunečným počasím předpovídaným pro nadcházející týden.

Německé Alpy

Střediskům německých Alp vládnou jarní podmínky. Nejlepší sněhová pokrývka je na vyšších svazích ve střediscích Garmisch (100/235cm) a Oberstdorf (40/135cm), kde je lyžování stále velmi dobré.

Na nižších svazích středisek Lenggries (0/40cm) a Spitzingsee (49/77cm) je dle sněhového zpravodajství sníh ovlivněn počasím, zvláště mimo sjezdovky.

Zdroj: www.skiclub.co.uk

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

čtyři * pět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Adelboden se nachází na jižním okraji kantonu Berner Oberland. Společně se sousedním Lenkem tvoří kvalitní areál, kde se každoročně pořádají závody Světového poháru. Naví...
Lyžování ve výškách: 1353 - 2357 m.n.m
Délka sjezdovek: 205 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %67 %74 %15 %