Reklama

21.02.2014
obrázek

Sněhové zpravodajství z Alp 21.2.2014

www.zimni-alpy.cz
Tento týden byl v Alpách celkem teplý, v nižších střediscích vládly převážně jarní podmínky, ale podmínky pro lyžování jako takové jsou stále excelentní.

reklama

Převážně všechna sledovaná střediska švýcarských Alp obdržela ve středu 19. února nový sníh. St Moritz si ve čtvrtek užívalo excelentní počasí a sněhové podmínky. Počasí se ve čtvrtek ve francouzských střediscích zlepšilo. Převážně slunečné počasí zlepšilo viditelnost a na sjezdovkách bylo skvělé lyžování.

Rakouské Alpy

Mnoho středisek rakouských Alp jako Galér (60/120cm) uvítalo lehké sněžení během ranních hodin ve čtvrtek 20. února a když se spustily lanovky, mraky se rozestoupily a byl nádherný den.

Lech, Zurs (115/130cm) a Ischgl (40/110cm) má skvělé podmínky i díky novému sněhu ze středy. V některých střediscích bylo dle sněhového zpravodajství počasí proměnlivé, takže se zhoršila viditelnost.

V pátek 21. února je předpovídáno sněžení ve všech střediscích. Obergurgl (79/174cm) a Hintertux (60/295cm) očekávají 11 cm.

Francouzské Alpy

Počasí se ve čtvrtek zlepšilo ve střediscích francouzských Alp. Převážně slunečné počasí připravilo velmi dobrou viditelnost, takže podmínky pro lyžování byly úžasné. Proměnlivé počasí tento týden značily, že lze očekávat mimo sjezdovky rozdílné sněhové podmínky, místy je sníh měkčí, zvláště v nižších polohách.

La Rosiere (168/250cm) hlásí 25 cm nového sněhu, který napadl během noci, ale ráno přivítalo návštěvníky sluníčko. St Gervais (54/178cm) hlásí čerstvý sníh z 20. února, ale jedná se pouze o 1 cm.

Mnoho francouzských středisek hlásí ze středy 19. února, nejvíce napadlo v Le Corbier (120/160cm), kde hlásí mezi 40-60cm čerstvého sněhu.

Další sněžení je předpovídáno pro všechna střediska francouzských Alp pro následující týden. Mělo by napadnout mezi 31 a 64 cm čerstvého sněhu během tohoto víkendu a další týden.

Švýcarské Alpy

Podle sněhového zpravodajství většina švýcarských středisek obdržela čerstvý sníh na začátku tohoto týdne a tato hlásí excelentní podmínky pro lyžování a snowboarding.

St Moritz (165/212cm) má excelentní sněhovou vrstvu a ve středu napadlo dalších 7 cm čerstvého sněhu. Celá oblast je v současnosti otevřená.

Na druhé straně švýcarských Alp je lyžování také skvělé. Nižší svahy ve středisku Verbier (80/163cm) byly trochu měkké, ale sníh je na vyšších svazích excelentní.

Italské Alpy

V současnosti je v italských Alpách proměnlivé počasí, záleží, v které části jste. V Dolomitech obdrželi ve čtvrtek lehké sněžení. Arabba (223/300cm) je zasypána velkou vrstvou sněhu ze začátku měsíce. Podmínky jsou excelentní díky prašanu v celé oblasti mimo sjezdovky.

Středisko Sauze d´Oulx (140/160cm) obdrželo lehkou vrstvu sněhu během středy, takže se sjezdovky mírně osvěžily. Nižší svahy jsou trochu měkčí, ale výše v horách jsou skvělé podmínky pro lyžování.

Německé Alpy

Sledovaná střediska německých Alp mají dobré podmínky. Garmisch (100/205cm) má pěknou vrstvu sněhu a v pondělí zde připadlo 10 cm čerstvého sněhu. V pátek by mělo dle předpovědi sněhového zpravodajství lehce sněžit. Víkend bude ve znamení slunečné modré oblohy.

Zdroj: www.skiclub.co.uk

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? * tři = patnáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Gstaad leží na jižním okraji kantonu Berner Oberland v těsném sousedství frankofonního kantonu Vaud. Patří do skupiny luxusnějších švýcarských středisek, kde můžete potka...
Lyžování ve výškách: 950 - 3000 m.n.m
Délka sjezdovek: 497 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %46 %37 %17 %