Reklama

30.12.2013
obrázek

Sněhové zpravodajství z Alp 27.12.2013

www.zimni-alpy.cz
Milovníci lyžování a snowboardingu si v italských a švýcarských Alpách užili na Štěpána extrémně silné sněžení. Střediska Passo Tonale a Val Senales obdržela během vánočních svátků více než metr čerstvého sněhu. Stejné je to ve švýcarských Alpách.

reklama

Podmínky v Alpách se radikálně zlepšily, i když francouzské Alpy obdržely pouze málo sněhu, většina středisek si užila zasněžené Vánoce. V rakouských Alpách se středisko Obergurgl těšilo v pátek 27. prosince z 80 cm sněhu.

Rakouské Alpy

Během vánočních svátků napadl v rakouských Alpách čerstvý sníh, takže většina středisek nabízí dobré prachové podmínky na sjezdovkách.
Neustift (40/120 cm) nahromadilo na Štěpána 100 cm sněhu, takže v pátek byly podmínky na extrémním prašanu. Rovněž velké množství sněhu napadlo kolem střediska Obergurgl (60/150 cm), kde v noci na pátek napadlo 80 cm sněhu.
Obdobně excelentní podmínky pro lyžování jsou ve střediscích Kaunertal (66/104 cm) a Pitztal (110/255 cm), kde napadlo 20 a 55 cm. Střediska Lech (50/50 cm) a Zürs (50/50 cm) si v pátek rovněž užívala prachový sníh poté, co ve čtvrtek napadlo 15 cm čerstvého sněhu.

Francouzské Alpy

Všem sledovaným střediskům francouzských Alp se díky čerstvému sněhu z vánočních svátků zlepšily podmínky.
Většina středisek obdržela mezi 20 a 40 cm čerstvého sněhu, některá měla i více. Pátek byl převážně slunečný, mraky by se měly postupně vracet během víkendu s nadějí na další sněžení.

Švýcarské Alpy

Všechna sledovaná střediska švýcarských Alp si užívala během Vánoc nový sníh, téměř metr sněhu napadl ve střediscích Saas Fee (94/279 cm) a Zermatt (70/300 cm) během čtvrtka.
Silné sněžení bylo i ve středisku Andermatt (55/350 cm) na Štěpána a v pátek, kdy v noci napadlo 40 cm čerstvého sněhu, takže výše položené svahy nabízí fantastický sníh.
Stejné množství napadlo ve střediscích Gstaad (20/280 cm), Grimentz (30/100 cm) a Grindelwald (30/99 cm), kde se podmínky drasticky změnily a většina středisek nabízí díky novému sněhu excelentní povrch.

Italské Alpy

Podmínky ve střediscích italských Alp se dramaticky zlepšily díky metru a více čerstvého sněhu v mnoha oblastech včetně Arabba (140/215 cm), Chiesa (80/190 cm), Cortina (75/150 cm), Madesimo (200/280 cm), Passo Tonale (50/300 cm) a Val Senales (40/290 cm).
Madesimo je ve fantastickém stavu díky čerstvému sněhu, kterého napadl více než metr. Na značených sjezdovkách si lze užít úžasné lyžování.
Ve vyšších polohách byl v mnoha oblastech vítr. Passo Tonale varovalo, že návštěvníci musí zůstat na značených svazích a nesjíždět mimo sjezdovky. Je velmi důležité si prověřit místní podmínky ve středisku, aby milovníci lyžování věděli, kde je dovoleno jezdit.
Pátek 27. prosinec byl v italských Alpách slunečný, takže umožnil milovníkům lyžování užívat všechny výhody skvělých podmínek na sjezdovkách. Před Novým rokem by se měly vrátit mraky, které přinesou další čerstvý sníh.

Německé Alpy

Podmínky v německých Alpách se zlepšily díky zimnímu počasí, které se přehnalo během vánočních svátků. Čerstvý sníh byl hlášen ze všech sledovaných středisek německých Alp, takže sjezdovky jsou nyní osvěžené. Rozdílný je stav sněhu mimo sjezdovky, kdy místy je velmi slabý a vznikají vydřená místa, ale s dalším sněhem, který je předpovídán na následující dny, by se to mělo zlepšit.

Zdroj:www.skiclub.co.uk

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

dva * pět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Grindelwald je součástí ski regionu ležího na severní straně "střechy Evropy" - masivu Jungfrau, Eiger a Mönch. Přes kopec sousedí s dvěma dalšími centry, která jsou díky...
Lyžování ve výškách: 796 - 2970 m.n.m
Délka sjezdovek: 216 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %32 %52 %16 %