Reklama

08.11.2016
obrázek

Sněhové zpravodajství ze 7.11.2016

www.Zimni-Alpy.cz
Dle sněhového zpravodajství z pondělka 7.11. obdržela téměř všechna střediska švýcarských Alp o víkendu čerstvý sníh. Zvlášť skvělé zprávy hlásí Saas Fee a Zermatt, kde i přes méně sněhu než v ostatních střediscích, byly v pondělí skvělé podmínky pro lyžování díky slunečnému počasí. Flims/Laax zůstávají uzavřeé, avšak díky novému sněhu plánují střediska otevřít 12.11.

reklama

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy se v pondělí 7.11. probudily do bílého rána. Skvělé lyžování nabízí všechna střediska, která jsou momentálně v provozu.

Kaprun (30/120cm) a Kaunertal (60/92cm) obdržela dle sněhového zpravodajství 40 cm nového sněhu, v provozu je 12 z 19, respektive 6 z 16 lanovek. Hintertux (0/105cm) naměřil úžasných 60 cm za posledních 24 hod a nabízí 37 km upravených sjezdovek. 20 cm čerstvého sněhu připadlo v Neustift/Stubai (10/80cm).
Dnes zde bylo opět oblačno a sněžilo, takže se podmínky budou dále zlepšovat.

Dle sněhového zpravodajství pro tento týden bude po zbytek týdne nadále sněžit. Teploty se budou pohybovat pod nulou, středisko Solden (10/115cm) bude mít -9oC, do pátku zde připadne až 70 cm.

Francouzské Alpy

Francouzské Alpy hlásí v pondělí 7.11. velké množství čerstvého sněhu. Webkamery ukazují, že mnoho středisek má čerstvý sníh i v nižších polohách až na úrovní středisek, skvělý začátek listopadu. Tignes (10/100cm) je v provozu s přírůstkem 40 cm čerstvého sněhu, takže podmínky pro lyžování na ledovci Grande Motte jsou skvělé.
Dle sněhového zpravodajství bude od úterý opět sněžit, takže sněhová vrstva opět vzroste.

Švýcarské Alpy

Milovníci lyžování a snowboardingu si užívali čerstvý sníh z víkendu ve švýcarských Alpách. Ve střední a severní části švýcarských Alp získao středisko Engelberg (5/35cm) dle sněhového zpravodajství z noci na pondělí 15 cm čerstvého sněhu. Podmínky pro lyžování jsou omezené a sněžení je zhoršilo. Viditelnost byla také horší.

V oblasti Berner Oberland nabízí středisko Gstaad (5*325cm) skvělé podmínky pro lyžování. Přibylo zde dost sněhu, zvláště na ledovci Glacier 3000 u Les Diablerets (0/325cm), které bylo stále obklopené hustou mlhou. Bylo chladno a viditelnost byla omezená kvůli mlze.

Jižněji v oblasti Pontresina (18/48cm) má dle sněhového zpravodajství 15 cm čerstvého sněhu. V provozu je pouze pár svahů, avšak kvalita sněhu odpovídá začátku sezóny.

Střediska v oblasti Vallais Zermatt (0/90cm) a Saas Fee (2/130cm) nemají tolik čerstvého sněhu jako ostatní. Na druhou stranu na jihozápadě svítilo sluníčko, takže zde byla zkombinovaná dobrá viditelnost a dobré podmínky pro lyžování.

Italské Alpy

Dle sněhového zpravodajství připravily uplynulé dny italským Alpám excelentní podmínky pro lyžování ve střediscích Val Senales (10/85cm) a Cervinia (125cm). Obloha byla převážně zatažená. Předpověď hlásí pro nadcházející dny sněžení v obou střediscích, což je skvělá zpráva pro tuto roční dobu.

Mnoho středisek italských Alp obdrželo čerstvý sníh od vrcholu až dolů do středisek, většina připravuje otevření sezóny na začátek prosince.

Německé Alpy

V současnosti německé Alpy nenabízí žádné lyžování, ledovec Zugspitze nad střediskem Garmisch plánuje otevřít sezónu na začátek listopadu.

Sněhové zpravodajství

V pondělí padal sníh v rakouských a švýcarských Alpách, další sníh dle sněhového zpravodajství na cestě ve zbytku týdne. Ve francouzských Alpách bude proměnlivé počasí, sněžení bude střídat slunečné počasí.

Zdroj: www.skiclub.co.uk


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? - čtyři = nula
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Damuls leží na západě Rakouska v oblasti Bregenzer Wald. Patří sice mezi menší lyžařské areály, přesto se pyšní sloganem "das schneereichste Dorf der Welt" (česky snad ne...
Lyžování ve výškách: 1360 - 2020 m.n.m
Délka sjezdovek: 109 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %26 %46 %28 %