Reklama

04.04.2013
obrázek

Sněhu je dost, lyžařské areály prodlužují sezonu

ČTK
Praha 4. dubna (ČTK) - Na tuzemských sjezdovkách leží i více než metr sněhu a lyžařské areály přes menší návštěvnost prodlužují sezonu. V některých střediscích by se mělo lyžovat až do poloviny dubna.

reklama

V Peci pod Sněžkou v Krkonoších se bude lyžovat určitě do neděle 7. dubna, poté se lanovky rozjedou o víkendu od 12. do 14. dubna. Ve Špindlerově Mlýně budou areály Svatý Petr a Medvědín v provozu až do 14. dubna, poté vlekaři počítají s provozem ve Svatém Petru. Harrachov bude v provozu minimálně do poloviny dubna.

Říčky v Orlických horách ukončí provoz v neděli 7. dubna, na Dolní Moravě o víkendu zprovozní lanovku Sněžník, obě sjezdovky budou v provozu minimálně do 14. dubna v Červené Vodě na Orlickoústecku. Od pátku se také rozejdou vleky na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách, v Rokytnici nad Jizerou bude v provozu areál Horní Domky, otevřený bude také Ještěd, kde zváží puštění vleků i o dalším víkendu.

Ve skiareálu na šumavském Zadově se od středy opět lyžuje, s ukončením sezony tam nepočítají ani příští týden. Od pátku se bude lyžovat také na Libíně nad Prachaticemi i na šumavském Špičáku.

Metr sněhu nabízí středočeský Monínec, Šibeniční vrch u Mnichovic i Chotouň u Prahy. Všude by se mělo lyžovat alespoň do poloviny dubna. Všechny vleky se o víkendu opět rozjedou v Telnici na Ústecku v Krušných horách, ve všední dny je v provozu areál na Klínech na Mostecku. Ve středisku Klínovec - jih předpokládají provoz až do 21. dubna. Na Vysočině bude o víkendu v provozu sedm sjezdovek.

O víkendu si budou moci v Jeseníkách lidé zalyžovat na Červenohorském sedle, v Koutech, v Karlově nebo v Petříkově, do konce dubna se bude jezdit na Ovčárně. V Beskydech se lyžuje například v Mostech u Jablunkova, na Bílé nebo na Pustevnách, v Javornících na Kohůtce, na Razule, zlínský umělý svah bude otevřen zřejmě i o příštím víkendu.

red hyp dr

Zdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

pět + ? = pět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

La Thuile leží na konci údolí Aosta v blízkosti hranic s Francií v severozápadní Itálii. Před druhou světovou válkou bylo toto městečko živo z těžby černého uhlí (antraci...
Lyžování ve výškách: 1450 - 2652 m.n.m
Délka sjezdovek: 160 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
4 %33 %51 %17 %