Reklama

13.02.2011
obrázek

Umrzlé svahy tolik nelákaly, navíc přibylo zranění

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Liberec/Ústí nad Labem 13. února (ČTK) - Lyžařská střediska na severu Čech nenachystala lyžařům zrovna lehké podmínky. Po pátečním dešti sjezdovky hodně zmrzly a ani návštěvnost nelámala rekordy. Několik lidí utrpělo zranění, v Harrachově spadli čtyři lyžaři z lanovky, v Jablonci nad Jizerou a Aldrově skončili lyžaři po srážkách v bezvědomí.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
"Měl poranění hlavy, asi otřes mozku. Je v péči lékařů v Jilemnici," řekla ČTK mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová o účastníkovi srážky, který po ní zůstal krátce v bezvědomí. Podobný incident se stal dnes odpoledne i v Aldrově, jedním z účastníků kolize je podle prvních informací patnáctiletá německá lyžařka.

Počet nehod zřejmě souvisí s těžkým terénem, který hory tento víkend lyžařům uchystaly. "V pátek hodně pršelo a v noci na sobotu to umrzlo. Bylo to hodně těžké a spoustu lyžařů to vyděsilo, ale nakonec se přizpůsobili a jezdili hodně opatrně, i za cenu plužení," řekl ČTK vedoucí harrachovské lanovky Milan Goč. Návštěvnost přitom podle něj nebyla špatná, spíš naopak. "Subjektivně mi to přišlo docela dobré, ale nějaké počty je zatím předčasné říkat," dodal. Dobrá návštěvnost znamená v Harrachově obvykle okolo 2000 lyžařů.

V Krušných horách taková spokojenost nevládne. "Bylo to dost mizerné, hlavně kvůli počasí. Dneska se udělala mlha a lidí ještě ubylo," řekl ČTK Jiří Zmítko z Bouřňáku na Teplicku. V sobotu podle něj lyžovalo okolo 400 lidí, v neděli možná ještě méně. Plno nebylo ani na Klínech na Mostecku, kde ovšem dokázali zájemce přivábit aspoň na sobotní závod v průjezdu bazénem vody.

Předpověď přitom slibuje pro příští týden na horách spíš lepší podmínky. Teploty v nížinách by se měly držet okolo nuly i přes den, a tak zřejmě sníh dál odtávat nebude. Během týdne ledovku pokryje aspoň zčásti technický sníh. "To hlavní, co lidi láká, je hezké počasí. No, a to zrovna přívětivě nevypadá, má být pod mrakem a mlhy," řekl Zmítko.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

nula + ? = nula
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Courchevel je nejluxusnější a nejstarší částí celé oblasti Tří údolí (zejména část Courchevel 1850). Leží v posledním a nejvzdálenějším údolí a kromě 150 km sjezdovek nab...
Lyžování ve výškách: 1300 - 2738 m.n.m
Délka sjezdovek: 160 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
16 %61 %30 %9 %