Reklama

09.08.2010
obrázek

V Alpách se stále lyžuje: otevřeno zůstává 8 středisek, ochlazení vylepšilo podmínky.

Skinet.cz
Ačkoliv se léto přehouplo do své druhé poloviny, pořád si ještě můžete v Alpách zalyžovat. Nedávné ochlazení přineslo ve výškách nad 2.600 až 30 cm čerstvého sněhu.

reklama

Rakousko

Hintertux: na ledovci mezi vrcholy Gefrorene Wand a Olperer jsou na začátek srpna velmi slušné podmínky: za poslední dny přibylo cca. 30 cm sněhu, takže se opět lyžuje na sněhu a ne na zmrzlém ledu. Na lyžích lze sjet až do stanice Ferner Haus (2.660 m) - otevřeno tak zůstává 20 km tratí, vleky většinou končí provoz ve 13.30. Snowpark včetně halfpipe bohužel uzavřen.

Molltal : v provozu je 6-sedačka Gletscher Jet a cca. 6 km tratí. Pokud bude dostatek sněhu, mohlo by se zde lyžovat bez jakékoliv přestávky až do podzimu.

Švýcarsko

Saas - Fee : v současné době jedou vleky na ledovci pod čtyřtisícovkou Allalinhorn obsluhující 4 kratší tratě. Saas Fee nabízí ale hlavně dobré podmínky pro snowboard – otevřena Halfpipe i Fun park.

Zermatt / Cervinia : letní lyžařská sezóna na Plateau Rosa naplno začala, k dispozici je 17 km tratí (bohužel bez sjezdu do stanice Trockener Steg ) a snowboardový Gravity Park. Lyžuje se také pouze dopoledne (do 13.25, v září a říjnu do 14.25) a vleky by měly zůstat v provozu až do 17. října. Areál na Plateau Rosa je samozřejmě přístupný i z italské strany – ze střediska Cervinia. Bohužel ve Švýcarsku napadlo méně sněhu než v Rakousku, na ledovci tedy občas vykukuje na povrch starý zmrzlý sníh a led.

Sněhové zprávy i v létě

Během letní sezóny najdete na Skinetu aktuální informace:
- sněhové zpravodajství
- předpovědi počasí a srážek

Itálie

Val Senales / Schnalstal : lyžuje se na cca. 4 km sjezdovek a v Nitro Snow parku, led zde také překryl čerstvý sníh. Stejně jako v Zermattu provoz vleků končí dříve - přesněji už ve 13.00.

Passo Stelvio: tento areál ležící nad známějším Bormiem nabízí díky své vysoké nadmořské výšce velmi slušné podmínky, které vylepšilo sněžení posledních dní. Otevřeny jsou 4 sjezdové tratě.

Francie

Tignes : pod vrcholem La Grande Motte se lyžuje: v provozu je několik vleků a snowpark s half pipe.

Les 2 Alpes: i vleky na ledovci Mantel také jedou. Stejně jako v předchozích letech i letos je hlavním tahákem tohoto areálu největší letní snowpark v Evropě - Le Snowpark du Soreiller ve výšce 3200m.

Na závěr několik aktuální záběrů ze středisek:

Použité obrázky jsou záběry webkamer v jednotlivých střediscích pořízené dne 7.8. 2010.

Val Senales

Klikněte pro zvětšení


Passo Stelvio

Klikněte pro zvětšení


Cervinia/Zermatt

Klikněte pro zvětšení


Tignes

Klikněte pro zvětšení


Les 2 Alpes

Klikněte pro zvětšeníKomentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? - šest = nula
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Kronplatz je moderní lyžařská oblast ležící 30 km východně od Brixenu. Je soustředěná kolem dokola rozsáhlého, oblého vrcholku stejnojmenné hory(2.275 m). Areál je přístu...
Lyžování ve výškách: 975 - 2275 m.n.m
Délka sjezdovek: 116 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %48 %27 %25 %