Reklama

09.08.2010
obrázek

V Alpách se stále lyžuje: otevřeno zůstává 8 středisek, ochlazení vylepšilo podmínky.

Skinet.cz
Ačkoliv se léto přehouplo do své druhé poloviny, pořád si ještě můžete v Alpách zalyžovat. Nedávné ochlazení přineslo ve výškách nad 2.600 až 30 cm čerstvého sněhu.

reklama

Rakousko

Hintertux: na ledovci mezi vrcholy Gefrorene Wand a Olperer jsou na začátek srpna velmi slušné podmínky: za poslední dny přibylo cca. 30 cm sněhu, takže se opět lyžuje na sněhu a ne na zmrzlém ledu. Na lyžích lze sjet až do stanice Ferner Haus (2.660 m) - otevřeno tak zůstává 20 km tratí, vleky většinou končí provoz ve 13.30. Snowpark včetně halfpipe bohužel uzavřen.

Molltal : v provozu je 6-sedačka Gletscher Jet a cca. 6 km tratí. Pokud bude dostatek sněhu, mohlo by se zde lyžovat bez jakékoliv přestávky až do podzimu.

Švýcarsko

Saas - Fee : v současné době jedou vleky na ledovci pod čtyřtisícovkou Allalinhorn obsluhující 4 kratší tratě. Saas Fee nabízí ale hlavně dobré podmínky pro snowboard – otevřena Halfpipe i Fun park.

Zermatt / Cervinia : letní lyžařská sezóna na Plateau Rosa naplno začala, k dispozici je 17 km tratí (bohužel bez sjezdu do stanice Trockener Steg ) a snowboardový Gravity Park. Lyžuje se také pouze dopoledne (do 13.25, v září a říjnu do 14.25) a vleky by měly zůstat v provozu až do 17. října. Areál na Plateau Rosa je samozřejmě přístupný i z italské strany – ze střediska Cervinia. Bohužel ve Švýcarsku napadlo méně sněhu než v Rakousku, na ledovci tedy občas vykukuje na povrch starý zmrzlý sníh a led.

Sněhové zprávy i v létě

Během letní sezóny najdete na Skinetu aktuální informace:
- sněhové zpravodajství
- předpovědi počasí a srážek

Itálie

Val Senales / Schnalstal : lyžuje se na cca. 4 km sjezdovek a v Nitro Snow parku, led zde také překryl čerstvý sníh. Stejně jako v Zermattu provoz vleků končí dříve - přesněji už ve 13.00.

Passo Stelvio: tento areál ležící nad známějším Bormiem nabízí díky své vysoké nadmořské výšce velmi slušné podmínky, které vylepšilo sněžení posledních dní. Otevřeny jsou 4 sjezdové tratě.

Francie

Tignes : pod vrcholem La Grande Motte se lyžuje: v provozu je několik vleků a snowpark s half pipe.

Les 2 Alpes: i vleky na ledovci Mantel také jedou. Stejně jako v předchozích letech i letos je hlavním tahákem tohoto areálu největší letní snowpark v Evropě - Le Snowpark du Soreiller ve výšce 3200m.

Na závěr několik aktuální záběrů ze středisek:

Použité obrázky jsou záběry webkamer v jednotlivých střediscích pořízené dne 7.8. 2010.

Val Senales

Klikněte pro zvětšení


Passo Stelvio

Klikněte pro zvětšení


Cervinia/Zermatt

Klikněte pro zvětšení


Tignes

Klikněte pro zvětšení


Les 2 Alpes

Klikněte pro zvětšeníKomentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

sedm - šest = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Které středisko patří ke Švýcarsku stejně nerozlučně jako čokoláda či hodinky? Odpověď je jednoduchá -Zermatt. Je to také určitě tím, že leží pod nejfotografovanější horo...
Lyžování ve výškách: 1603 - 3899 m.n.m
Délka sjezdovek: 313 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %22 %60 %18 %