Reklama

30.04.2012

V Jeseníkách se naposledy lyžovalo, na Ovčárně bylo asi 50 lyžařů

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Olomouc 30. dubna (ČTK) - V Jeseníkách dnes definitivně skončila lyžařská sezona, do nejvýše položeného střediska si naposledy přijelo zalyžovat kolem 50 lidí. Na sjezdovkách je stále přes metr sněhu, vzhledem k teplému počasí byly ale nezbytnou součástí výbavy i sluneční brýle a opalovací krémy, řekla dnes ČTK Renata Figurová z lyžařského střediska.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
"Přijeli skalní lyžaři, mnozí sem jezdí právě na poslední lyžování. Ráno to bylo na lyžování lepší, během dne je už sníh mokrý. Lidé, kteří jezdí lyžovat na jaře, s tím ale počítají. Ráno si zalyžují a odpoledne se sluní. Mnozí byli v krátkém tričku, někteří dokonce i v plavkách," uvedla Figurová.

Zatímco o víkendu byly v provozu ještě čtyři vleky, dnes využili lyžaři už jen jeden. Ráno bylo na Ovčárně 13 stupňů Celsia, v poledne ještě o 1,5 stupně Celsia více. Podle Figurové se mnozí zájemci dotazovali i na lyžování na 1. máje, středisko položené v chráněném území má ale povolení jen do konce dubna. Například před rokem zde ale lyžování skončilo zhruba o měsíc dříve.

I přes bohatou sněhovou nadílku ale pro provozovatele střediska letošní zima ideální nebyla. Lyžaře odrazovalo mimo jiné extrémní sněžení, silný vítr či mimořádně silné mrazy.

Příznivá byla uplynulá sezona z pohledu záchranářů, horská služba ošetřila v Jeseníkách oproti předchozímu roku zhruba o deset procent méně zraněných. Do počátku dubna zasahovali na sjezdovkách či běžeckých tratích u 748 případů.

V Jeseníkách stále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí, což znamená mírné nebezpečí.

V některých lyžařských střediscích se již naopak rozběhla letní sezona. V Petříkově je od soboty v provozu letní bobová dráha. Od víkendu si mohou zájemci zaplavat v termálním venkovním bazénu ve Velkých Losinách.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Autor
Nadpis
Datum
Daniel Flek
obrovská škoda
2.5.2012
Zobrazit celý komentář

Ještě jsem chtěl jet. Už jsem to nestihl :(

Přidat nový komentář k článku

? - pět = čtyři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Ischgl leží v západním Tyrolsku na hranicích se Švýcarskem. Společně se švýcarskou bezcelní zónou Samnaun tvoří jednu z nejlepších a nejluxusnějších lyžařských oblastí v ...
Lyžování ve výškách: 1377 - 2872 m.n.m
Délka sjezdovek: 235 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %22 %59 %19 %