Reklama

19.04.2012
obrázek

V Jeseníkách se stále lyžuje na Ovčárně, běžkaři už pomalu končí

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Olomouc 19. dubna (ČTK) - Až půldruhého metru sněhu i nadále zůstává navzdory jarnímu počasí v nejvyšších partiích Jeseníků. Dostatečná sněhová pokrývka tak přináší stále dobré podmínky pro lyžování v nejvýše položeném lyžařském středisku na Ovčárně.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
Vleky tam pojedou i o víkendu. Podle zástupců jesenické horské služby naopak sezona pro běžkaře pomalu končí. Kvalitních běžeckých stop na horách je už málo. V Jeseníkách i nadále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové stupnice.

"Na Ovčárně je sněhu stále dost, zas tak rychle neodtává. Naopak v posledních dnech ještě na horách nějaký přibyl, navíc teploty se přes noc pohybují pod nulou. Sněhová pokrývka zůstává kolem 150 centimetrů. Jsou přitom jarní podmínky, v ranních hodinách je to přimrzlé, a je třeba si proto dávat pozor. V odpoledních hodinách je už povrch naopak měkčí," řekl dnes ČTK šéf Horské služby v Jeseníkách Michal Klimeš.

Podle zástupce střediska Josefa Figury mladšího je však zájem lyžařů v této době minimální. "Přes týden jede pouze jeden vlek, na víkend pustíme další dva vleky. Budeme zvažovat co dál, zda pustíme vleky příští týden i ve všedních dnech. Příští víkend, který bude zároveň posledním, však chceme být v provozu," řekl ČTK Figura.

Zřejmě poslední šanci zalyžovat si mají na horách i milovníci běžeckého lyžování. Upravených tratí ubývá. "Doporučuji opravdu jen tratě v oblasti Švýcárny a Ovčárny a v okolí vrchu Pradědu. Na ostatních tratích už jsou místa, která jsou bez sněhu. Tam, kde sníh ještě leží, je rozšlapaný od pěších turistů," doplnil Klimeš.

Zatímco na Ovčárnu mohou ještě zájemci vyrazit s lyžemi, v ostatních lyžařských areálech v Jeseníkách se uklízí a připravuje se na letní sezonu. "V pondělí jsme začali stavět 800 metrů dlouhou bobovou dráhu, pokud to vše vyjde, sezonu zahájíme příští pátek ve 12:00. Montujeme dráhu každý den, zatím termín stíháme. Kromě stálých pracovníků na to máme také brigádníky," řekl ČTK zástupce jednoho z areálů v Petříkově Josef Kaštyl. Letní sezonu příští víkend zahajuje také středisko na Ramzové, kde se po ukončení zimní sezony hned pustili do údržby lanové dráhy.

Na horách stále platí druhý lavinový stupeň, podle horských záchranářů v lavinovém katastru ve Velkém Kotli leží stále až tři metry sněhu.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

tři * ? = dvanáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Lyžařská oblast Ski Juwel vznikla spojením dvou sousedních údolí: Alpbachtalu a údolí Wildschönau. Ski Juwel leží poblíž známého Zillertalu a oblast je přímo dostupná z ...
Lyžování ve výškách: 650 - 2025 m.n.m
Délka sjezdovek: 145 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %22 %54 %12 %