Reklama

19.04.2012
obrázek

V Krkonoších se lyžuje v Mísečkách, o víkendu i v Harrachově

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 19. dubna (ČTK) - Skalní příznivci lyžování si mohou v Krkonoších ještě zasportovat v areálu Horní Mísečky, kde na sjezdovkách leží kolem jednoho metru sněhu. Běžkaři mají v Mísečkách upravených zhruba 15 kilometrů tratí pro klasiku i bruslení. Od pátku do neděle bude v provozu i lanovka a vlek v Harrachově, zjistila dnes ČTK v krkonošských areálech.

reklama

Související

V Mísečkách, které leží v nadmořské výšce 1260 metrů, jsou v provozu tři vleky a denně tam lyžuje kolem 150 lidí. "Upravený máme i snowpark. Díky nočním mrazů sjezdovky stále drží a lyžování je výborné," řekl ČTK šéf mísečského areálu Zdeněk Spilka. Areál má otevřeno od 08:00 do 14:00 a v provozu bude do 1. května. Celodenní skipas pro dospělého je za 150 korun, děti a junioři platí 20 korun. Na Mísečky se lyžaři dostanou jedině autem, protože lanovka ze Špindlerova Mlýna na Medvědín už nejezdí.

V Harrachově bude od pátku do neděle od 08:00 do 16:00 v provozu lanovka Delta a vlek Doplik, otevřená bude červená sjezdovka II. v centru střediska. V pátek a v sobotu se počítá i s večerním lyžováním od 16:00 do 20:00, uvedla pracovnice harrachovského areálu.

Na hřebenech Krkonoš leží kolem 160 centimetrů sněhu a stále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Dnes ráno bylo na hřebenech jasno a teplota se pohybovala těsně pod bodem mrazu.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? + nula = nula
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Hinterstoder leží v Horních Rakousech a je jedním z nejlépe dostupných alpských lyžařských středisek. Z hraničního přechodu Dolní Dvořiště je vzdálené jen 140 km, cesta v...
Lyžování ve výškách: 600 - 2000 m.n.m
Délka sjezdovek: 40 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %30 %45 %25 %