Reklama

02.12.2010
obrázek

V Krušných horách otevře několik skiareálů zatím část sjezdovek

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Karlovy Vary - V Krušných horách začne o víkendu provoz v několika skiareálech, otevřena ale bude zatím jen část sjezdovek. Další budou upravovat provozovatelé zimních středisek postupně. Už od pátku se začíná lyžovat na Klínovci, o víkendu mohou lyžaři také na sjezdovky v Božím Daru a zahájení provozu ohlásila i Bublava. Na svazích leží od 45 do 75 centimetrů sněhu a podmínky pro lyžování mají být dobré, oznámili dnes ČTK provozovatelé skiareálů.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
Spíše pro děti a začínající lyžaře je určený areál Novako Boží Dar, jenž už rozjel vlek minulý týden. O víkendu bude opět v provozu a přidají se k němu i tři kotvové vleky a také centrální sedačková lanovka na Neklidu. Sjezdovky za hotelem Praha a na Neklidu jsou, s výjimkou sjezdovky Karas, plně zasněženy v kombinaci přírodního a technického sněhu, poznamenal božídarský starosta Jan Horník. "Pro děti do 12 let je lyžování v sobotu zadarmo, do 17. prosince pak platí slevy 30 procent," uvedl Horník.

Od soboty budou v okolí Božího Daru upraveny běžecké tratě, a to v rozsahu podle aktuálních podmínek a také podle výšky sněhu potřebné pro vyfrézování běžecké stopy. Lyžaři na běžkách se mohou vydat i na putování po hřebenech, stopy si ale budou muset ještě většinou prošlapávat sami. Asi 15 kilometrů stop bude upraveno kolem Klínovce.

Lyžování zadarmo si mohou na úvod sezony užít děti rovněž na Klínovci. Pro nadcházející zimu připravil tamní skiareál několik novinek. V novém ceníku zavedl dětské, juniorské a seniorské jízdné, které je rozděleno podle věku. Odpadá tak dřívější měření dětí a určování ceny podle jejich výšky. Lyžaři si mohou o víkendu užít lehčí modrou sjezdovku Dámská a červenou Pařezovku. V dalším týdnu bude otevřena i nejtěžší černá sjezdovka U zabitýho, oznámil ČTK provozovatel areálu Martin Píša.

Už přes týden byla v plném provozu sněhová děla ve skiareálu v Bublavě, kde se rozjedou vleky rovněž tuto sobotu. V provozu tu bude minimálně hlavní vlek Střední Bleiberg, několik sjezdovek a všechny služby včetně servisu, půjčoven a lyžařské školy. Nová kilometrová sjezdovka a čtyřsedačková lanovka mají být zprovozněny do poloviny ledna.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? + deset = 17
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Gitschberg - Jochtal leží hned na začátku údolí Pusteria nad městečkem Muhlbach / Rio di Pusteria cca. 40 km na jih od Brennerského průsmyku. Skoro až do areálu Gitschber...
Lyžování ve výškách: 1371 - 2510 m.n.m
Délka sjezdovek: 42 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %36 %48 %17 %