Reklama

07.12.2007
obrázek

V Libereckém kraji pojedou i lanovky na Špičáku a v Benecku

ČTK/www.sportovninoviny.cz

Liberec 7. prosince (ČTK) - Navzdory velké oblevě pustí společnost SKI Bižu v sobotu lanovku na jizerskohorském Špičáku. Otevře ale jen Modrou sjezdovku. Na Červenou lyžaře nepustí, poněvadž na ní odtálo hodně sněhu. Zbylý chce provozovatel ušetřit na další dny, kdy se má ochladit, a pravděpodobně začne znovu vyrábět technický sníh, řekl dnes mluvčí SKI Bižu Petr Bažant.

reklama

Související

Související střediska: 
"Dopoledne přestalo na Špičáku dokonce pršet a předpověď počasí na víkend je příznivá," dodal Bažant. V sobotu klesne teplota v Libereckém kraji až ke dvěma stupňům Celsia a bude oblačno. Dnes odpoledne se teplota blížila k deseti stupňům.

SKI Bižu o víkendu otevře i sjezdovky v Bedřichově a na Severáku. Pro víkendové lyžování se dnes rozhodli také na lanovce v krkonošském Benecku. "Do provozu ji uvedeme, nějaký sníh na sjezdovkách ještě zůstal. Koná cvičení horské služby," podotkl starosta Benecka Jaroslav Mejsnar.

Kromě Ještědu, kde chybí sníh na dojezdu k nástupní stanici čtyřsedačkové lanovky na Skalku, nabízejí víkendové lyžování všechna velká střediska v Libereckém kraji - tedy kromě Špičáku a Benecka i Harrachov, Rokytnice nad Jizerou a Vítkovice.
 
Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

čtyři * ? = dvanáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Grosser Arber - Velký Javor je nejvyšším a společně s rakouským Hochfichtem i nejlépe vybaveným lyžařským areálem Šumavy. Velký Javor - Grosser Arber se nachází se v těsn...
Lyžování ve výškách: 1050 - 1456 m.n.m
Délka sjezdovek: 10 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %43 %29 %29 %