Reklama

29.11.2007
obrázek

V mnoha lyžařských centrech budou o víkendu ideální podmínky

ČTK/www.sportovninoviny.cz

Praha 29. listopadu (ČTK) - V mnoha lyžařských střediscích Čech a Moravy budou o nadcházejícím víkendu ideální podmínky. Bude to hlavně na Šumavě, v Krušných horách, na Ústecku, Liberecku, Královéhradecku, Pardubicku a v Jeseníkách. Naopak v Beskydech přidělává lidem vrásky ohlášené oteplení. Optimální nebude patrně ani situace na Vysočině, kde bude fungovat jen část areálů.

reklama

Dobré sněhové podmínky mají opět lyžařská střediska v západočeské části Šumavy. O víkendu budou na Železnorudsku v plném provozu všechny areály, na upravené trasy se mohou těšit i běžkaři. Na Železnorudsku leží kolem 50 centimetrů přírodního sněhu, plus 20 až 30 technického, který vyrábějí sportovní areály. Ideální podmínky hlásí i střediska v jihočeské částí Šumavy. Na upravených svazích leží až 40 centimetrů sněhu a díky nízkým teplotám se uměle zasněžuje. Na své by si měli přijít i běžkaři. Lipno i Zadov pro ně upravují kilometry stop. Zadovský skiareál v pátek zahájí večerní lyžování.

V Krušných horách je dostatek sněhu, takže většina skiareálů může o víkendu rozjet vleky. Na sjezdovkách leží vrstva 40 až 60 centimetrů sněhu, již vlekaři intenzivně doplňují technickým sněhem. V dobrém stavu budou běžecké stopy v okolí Božího Daru a na Krušnohorské magistrále.

Lanovky a vleky se o víkendu rozjedou v šesti největších lyžařských střediscích v Libereckém kraji. Sjezdaři tam najdou dobře upravené tratě, kde leží většinou půl metru promíchaného přírodního a technického sněhu. Dobré podmínky budou o víkendu i v horských střediscích v Pardubickém kraji. Běžkaři by ale třeba do oblasti Králického Sněžníku zatím jezdit neměli. Stopy se začnou upravovat nejspíš až v polovině prosince. Sníh na řadě míst roztál, případně stopy vyfoukal silný vítr. Vyfrézované stopy najdou běžkaři například v Čenkovicích. Dvacet upravených kilometrů je k dispozici na okruhu Buková Hora a Buková Hora-Suchý Vrch.

V Ústeckém kraji jsou lepší podmínky pro lyžovaní než minulý týden. Na svazích leží přibližně 30 centimetrů sněhu, na hřebenech Krušných hor i více než 60 centimetrů. Do víkendu budou upraveny běžecké okruhy i trasa Krušnohorské bílé stopy.

V Jeseníkách přes týden přibylo až 15 centimetrů sněhu. Podle záchranářů se výše sněhové pokrývky nyní pohybuje od 20 do 65 centimetrů. Horská služba ale upozorňuje návštěvníky, že tam nadále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí. Toto mírné nebezpečí platí pouze mimo vyznačená turistická místa a trasy.

Nový sníh zlepšil podmínky pro lyžování na Královéhradecku. Na sjezdových tratích v lyžařských areálech Krkonoš a Orlických hor leží 20 až 60 centimetrů sněhu.

Ve Středočeském kraji se o víkendu bude lyžovat ve sportovním areálu Monínec u Sedlce-Prčice na Benešovsku. Ostatním provozovatelům brání ve spuštění vleků nedostatek sněhu. V Beskydech sice v posledních dnech mrzlo, ale ani tam provozovatelé vleků a lyžařských areálů nejásají. Děsí je očekávané víkendové oteplení. V horách navíc v posledních dnech moc nesněžilo, a lyžovat by se proto mělo jen ve střediscích, kde sjezdovky zasněžují technickým sněhem.

Na Vysočině mohou využít milovníci sjezdového lyžování dobrých sněhových podmínek pouze ve třech areálech. Dnes odpoledne se po vynucené přestávce opět rozjely vleky na Čeřínku a na Šacberku na Jihlavsku. V pátek se k nim ještě přidá vlek na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí na Žďársku.
 
Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

pět + ? = deset
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Golm leží v západním Rakousku ve spolkové zemi Vorarlberg. Toto středisko vzdálené pouhých 10 km od dálnice spojující Tyrolsko se Švýcarskem je vstupní branou do lyžařské...
Lyžování ve výškách: 650 - 2120 m.n.m
Délka sjezdovek: 27 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %44 %52 %4 %