Reklama

04.12.2011
obrázek

Ve dvojici otevřených krkonošských areálů lyžovaly stovky lyžařů

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince (ČTK) - Stovky skalních milovníků lyžování dorazily o víkendu do Špindlerova Mlýna a Mladých Buků v Krkonoších, kde jsou otevřeny úseky sjezdových tratí pokryté technickým sněhem. Další zasněžování sjezdovek v krkonošských lyžařských areálech ztěžuje teplé počasí, zjistila dnes ČTK mezi vlekaři.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
Například ve Špindlerově Mlýně se lyžuje na zhruba 400 metrů dlouhém úseku Malého hanku, kde leží zhruba 40 centimetrů technického sněhu. "V sobotu dorazila zhruba tisícovka lidí, dnes byl zájem kvůli špatnému počasí výrazně slabší," řekl ČTK Jiří Beran ze špindlerovského lyžařského areálu. Dodal, že vlekaři se snaží pokračovat v zasněžování dalších sjezdových tratí, termín otevření dalších sjezdovek však neuměl odhadnout.

Stovky lidí lyžovaly také v Mladých Bukách na Trutnovsku, kde je zasněženo zhruba 450 metrů sjezdové tratě. "Vlivem teplého počasí se nám během víkendu nedařilo pokračovat v zasněžování, v neděli po obědě dokonce vydatně pršelo, ale lidé přesto lyžovali, dorazili i lyžaři z Polska," řekl dnes ČTK pracovník lyžařského areálu v Mladých Bukách.

V České republice se první vlek letos rozjel v Branné v Jeseníkách, kde je od předminulého víkendu v provozu jedna sjezdovka. Minulá lyžařská sezona začala v Krkonoších 27. listopadu, kdy se rozjely lanovky na části sjezdových tratí na vrcholu Černé hory u Janských Lázní a vlek na Horních Mísečkách. O rok dříve se mohlo v Krkonoších na Černé hoře lyžovat už o víkendu 17. a 18. října po mimořádně silném sněžení, kdy napadl na hřebenech Krkonoš téměř metr sněhu. Kvůli vysokým teplotám však sníh rychle roztál a na Černé hoře se znovu začalo lyžovat 5. prosince, naplno sezona v Krkonoších tehdy začala 19. prosince.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

dva * ? = dva
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Tre Valli, neboli Tři údolí, svým názvem jistě připomene své známější francouzské jmenovce. Areál leží 45 km východně od Bolzana. Tre Valli sice sousedí se (světo)známými...
Lyžování ve výškách: 1190 - 2515 m.n.m
Délka sjezdovek: 73 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %55 %34 %11 %