Reklama

10.01.2013
obrázek

Ve vyšších polohách napadl sníh, zima umožní pustit sněhová děla

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Praha 10. ledna (ČTK) - Po oblevě se podmínky pro lyžování v některých českých střediscích postupně zlepšují. V Krkonoších, Orlických horách, Jeseníkách a Beskydech napadl čerstvý sníh a očekává se, že ještě nějaký připadne. Díky ochlazení mohou vlekaři také pustit sněhová děla, jako například na Šumavě. V Krušných horách musejí lyžaři za sněhem vyrazit na výše položené sjezdovky, některé areály jsou kvůli zdejšímu teplému počasí mimo provoz.

reklama

Až 70 centimetrů především technického sněhu leží na sjezdovkách v Krkonoších. V provozu jsou všechna hlavní střediska. Podobné je to v Orlických horách, pokud napadne, provozovatelé areálů budou upravovat i běžecké tratě.

Na Šumavě sněžení zatím nečekají, ochlazení ale umožní vyrábět alespoň technický sníh. Všechny vleky jedou na Kramolíně v Lipně i na Zadově, na rakouské straně jsou dobré podmínky v areálu Hochficht, horší podmínky panují na Sternsteinu, kde lákají lyžaře na slevy.

Ideální sněhové podmínky jsou zřejmě v lyžařském areálu Kouty v Jeseníkách, kde na technický sníh napadl čerstvý prašan, o víkendu chtějí otevřít i červenou sjezdovku. První vlek pustili i na Ovčárně. Dobré podmínky jsou také v Beskydech a Javorníkách, kde napadlo zhruba 30 centimetrů sněhu a na tratě mohou vyrazit i běžkaři.

V Jizerských horách napadlo jen několik centimetrů sněhu, například areál v Bedřichově byl tento týden zavřený. Částečně by mohl opět fungovat v sobotu. Na Tanvaldském Špičáku se jezdí, o víkendu budou možná v provozu i Loučky na Severáku. Mimo provoz je do 11. ledna areál Snowhill v Mariánských Lázních v Krušných horách, největší lyžařské středisko v Krušných Horách Skiareál Klínovec nabízí kolem 35 až 40 centimetrů hlavně technického sněhu. S následky oblevy se potýkají také střediska v okolí Božího Daru.

O víkendu by se mělo lyžovat na Monínce a v Chotouni u Prahy. Pokud bude mrznout, vleky se rozjedou i na Šibeničním vrchu u Mnichovic. Na Vysočině bude v sobotu obnoven provoz ve skiareálu Karasín a v neděli možná i na Křemešníku a v Lukách nad Jihlavou.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

devět - ? = nula
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Obergurgl a Hochgurgl, dvě nedávno porpojená střediska, leží "na konci" Otztálského údolí, 11 km za Soldenem až téměř na rakousko-italské hranici. Vysoká nadmořská výška ...
Lyžování ve výškách: 1800 - 3080 m.n.m
Délka sjezdovek: 110 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %32 %50 %18 %