Reklama

15.03.2012
obrázek

Většina skiareálů o víkendu nabídne dostatek sněhu i slunce

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Praha 15. března (ČTK) - V největších horských střediscích je stále dostatek sněhu, na řadě míst navíc zlevnilo jízdné na vlecích.

reklama

Na víkend meteorologové předpovídají teplé a slunečné počasí, takže provozovatelé slibují návštěvníkům příjemné jarní lyžování. Horští záchranáři však upozorňují, že lidé by neměli podcenit ochranu proti slunci. Upraveny jsou desítky kilometrů běžeckých tras. Menší areály však kvůli příchodu teplého počasí v příštích týdnech zřejmě ukončí sezonu.

V Krkonoších dosahuje sněhová pokrývka místy až 170 centimetrů, vedle sjezdovek bude ve Špindlerově Mlýně upraveno 60 kilometrů a v Janských Lázních 25 kilometrů běžeckých tras. Otevřená je také sáňkařská cesta z vrcholu Černé hory. Dostatek sněhu a upravené trasy najdou běžkaři také na Jizerské magistrále, provozovatelé některých sjezdovek v Jizerských horách však už zvažují, že po víkendu ukončí sezonu

Na Šumavě je až 70 centimetrů sněhu, výborné podmínky pro sjezdaře či běžkaře nabízejí železnorudský Špičák, Zadov či Churáňov. Ve Skiareálu Lipno nabízejí lidem netradiční kombinaci. Rekreanti si tam mohou zalyžovat a zároveň vyrazit na jízdu na kole nebo in-line bruslích.

V Krušných horách některé skiareály po víkendu kvůli oteplení zřejmě skončí. V největších střediscích na Klínovci nebo na Neklidu je sněhu stále dost, podle provozovatelů je však vlhký nebo mokrý, takže při oteplení budou odpoledne podmínky pro lyžování náročnější.

Dostatek sněhu je stále v Jeseníkách, například na Ovčárně, která je nejvýše položeným lyžařským střediskem v zemi, leží vrstva o síle 2,5 metru. "Ráno je sníh tvrdý a zledovatělý, dopoledne však změkne a je to jarní lyžování," řekl náčelník Horské služby v Jeseníkách Michal Klimeš.

Dobré podmínky hlásí také Beskydy, někteří provozovatelé si však stěžují na nezájem návštěvníků. Opatrní by měli být lidé, kteří vyrazí na pěší túry, protože ve vyšších polohách jsou po deštích horské chodníky zmrzlé, o víkendu by se situace ale mohla změnit, řekl dnes ČTK Pavel Masopust z Horské služby Beskydy.

Více než metr sněhu zůstává na některých sjezdovkách v Orlických horách, v Říčkách plánují v sobotu a v neděli poslední večerní lyžování. V provozu zůstává také středisko Dolní Morava na Králickém Sněžníku. Na Vysočině jsou otevřeny poslední čtyři sjezdovky, ve středních Čechách se bude lyžovat na Monínci u Sedlce-Prčice a v Chotouni u Prahy.

Někteří provozovatelé připravují na víkend různé zábavní akce. Na krušnohorském Neklidu se v sobotu budou prohánět lyžaři na dřevěných lyžích v dobových oděvech, sjezdovka v Hlinsku se o víkendu uzavře karnevalem na lyžích. Závěr sezony s tradičním karnevalem plánují také na Vysočině, uskuteční se ve třech skiareálech na Žďársku.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

sedm - ? = šest
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Lyžařské středisko Ötztal patří k nejoblíbenějším zimním regionům Tyrolska. Ötztal představuje jeden z nejrozsáhlejších a také nejvýše položených lyžařských regionů celéh...
Lyžování ve výškách: 670 - 3772 m.n.m
Délka sjezdovek: 311 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %41 %43 %17 %