Reklama

24.04.2011
obrázek

Zimní sezona definitivně skončila, i Harrachov už ukončil provoz

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Harrachov (Semilsko) 24. dubna (ČTK) - Zimní sezona definitivně skončila, zimní provoz dnes definitivně ukončilo i poslední krkonošské středisko Harrachov. Tamní lanovka ale zůstane ještě dnes a v pondělí v provozu, vozí hlavně pěší a cyklisty, řekl dnes ČTK vedoucí lanovky Milan Goč. Od úterý do pátku bude zařízení mimo provoz kvůli údržbě, o víkendu se ale znovu rozjede.

reklama

V Harrachově původně věřili, že lyžovat bude možné až do pondělka, teplé letní počasí ale provoz zastavilo dřív. "Sníh taje doslova před očima, v horní části sjezdovky jsou sice podmínky dobré, v dolní části by ale lyžaři museli lyže zout a přenést dobrých 500 metrů," řekl Goč. Kvůli malému množství sněhu navíc není možné sjezdovku upravovat. Ostatní krkonošská střediska ukončila provoz před týdnem, a podmínky už nejsou vhodné ani pro běžkaře.

Sportovní areál v Harrachově bývá posledním místem, kde se dá v Česku lyžovat, přestože není nejvýše položeným areálem. "Vděčíme za to technickému zasněžování v celé délce svahů, severozápadní orientaci střediska a také relativně chladnému místnímu mikroklimatu," řekl ČTK Vlastislav Fejkl ze Sportovního areálu Harrachov. Poslední mrazivou noc ale zažil areál ve středu a od té doby se teploty drží vysoko nad bodem mrazu.

Zimní sezonu už ukončila i horská služba, která v zimě zasahovala u 6512 případů, což bylo 279 případů více než před rokem. Na horách v zimě zemřelo 14 lidí, jen tři ale na následky úrazu, v ostatních případech šlo většinou o infarkt či mrtvici. "Nejvíce úrazů připadá na Krkonoše s počtem 2491 zraněných osob, následují Jeseníky a Jizerské hory. Na horách se v uplynulém zimním období zranilo také velké množství zahraničních návštěvníků," sdělil náčelník HS Krkonoše Adolf Klepš. Nejčastěji ošetřovali záchranáři Poláky, Němce a Nizozemce.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? - šest = jedna
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Oblast Lenzerheide-Valbela je dalším ze středisek v okolí východošvýcarského Churu. Díky orientaci svahů východ-západ si zde můžete celý den užívat sluníčka. Podobně jako...
Lyžování ve výškách: 1230 - 2865 m.n.m
Délka sjezdovek: 155 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %48 %40 %12 %