Reklama

28.08.2013

Areál Obří sud u Liberce přijde kvůli chybám o čtvrtinu dotací

ČTK
Jeřmanice (Liberecko) 28. srpna (ČTK) - Nový rekreační areál Obří sud Javorník u Liberce přijde zřejmě kvůli chybám o čtvrtinu evropských dotací. Ještě před pár měsíci přitom firmě hrozilo to, že bude muset vrátit celých více než 116 milionů korun, které na výstavbu střediska z Regionálního operačního programu NUTS Severovýchod (ROP) získala. Úřady trest zmírnily, uvedla dnes liberecká příloha Mladé fronty Dnes (MfD).

reklama

Související

Související pohoří: 
Auditoři z ministerstva financí provedli po kontrole na přelomu roku ještě další audit, který už nevyšel tak nepříznivě. Kontrola objevila chyby u veřejné zakázky, našla i zaplacené práce, které nikdo neodvedl. Chyby ale nejsou tak závažné, aby se musela vracet dotace v plné výši. "Materiál na podzim projedná Výbor Regionální rady, ale nepředpokládá se, že by se ještě nějak měnil," řekla deníku mluvčí ROP Eva Jouklová.

Výstavba areálu se čtyřsedačkovou lanovkou, bobovou dráhou a zázemím přišla na více než 190 milionů korun, otevřen byl v prosinci 2010. Areál vlastní ze 70 procent bývalý fotbalový reprezentant Václav Němeček, 27 procent má obec Jeřmanice. Němeček podle MfD nechtěl případ komentovat.

Zdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

pět * jedna = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Špičák je známé horské rekreační středisko v české části Šumavy, ležící 2 km od Železné Rudy. Jsou zde kvalitní lyžařské terény a to jak pro sjezdaře, tak i pro běžkaře s...
Lyžování ve výškách: 880 - 1202 m.n.m
Délka sjezdovek: 7 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %20 %60 %20 %