Reklama

14.07.2012

Lanovka v Deštném bude poprvé v provozu i během léta

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Deštné v Orlických horách (Rychnovsko) 14. června (ČTK) - Turisté v Deštném v Orlických horách budou mít letos v létě poprvé možnost využít lanovku v tamním lyžařském areálu. V minulých letech byla na Rychnovsku v provozu během léta pouze lanovka v Říčkách v Orlických horách, ta kvůli budování nového systému umělého zasněžování bude letos v létě mimo provoz. ČTK to dnes řekli provozovatelé lyžařských areálů.

reklama

Související

Související pohoří: 
"Letní provoz lanovky spustíme 30. června, v provozu bude od čtvrtka do neděle až do konce letních prázdnin," řekl ČTK Petr Prouza z lyžařského areálu v Deštném. Lanovka, která je 900 metrů dlouhá, umožní také přepravu horských kol a turistům usnadní cestu na hřebeny Orlických hor. "Letos chceme letní provoz vyzkoušet, v příštích letech bychom chtěli nabízet i další aktivity, například sjezdové tříkolky a další," řekl Prouza. Dospělý za jízdu lanovkou oběma směry zaplatí 80 korun.

Lanovka v Říčkách, kde bylo možné využívat také terénní káry a koloběžky, zůstane během léta uzavřená. "Vzhledem k budování nového systému umělého zasněžování by provoz nebyl bezpečný," řekl Jan Urbánek z tamního lyžařského areálu. V provozu bude restaurace a lanový park, o tom zda bude možné v létě využívat i hřiště v areálu se nyní jedná. Stavební práce by měly skončit do konce září.

V Královéhradeckém kraji mohou turisté využívat v letních měsících také lanovky v Krkonoších, například na Hnědý vrch, Černou horu či na Žalý.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

čtyři * ? = 16
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Planai Hochwurzen se nachází přímo nad městečkem Schladming v sousedství dalších areálů oblasti Schladming - Dachstein - Tauern. Lyžařský areál na Planai Hochwurzen je sr...
Lyžování ve výškách: 745 - 1894 m.n.m
Délka sjezdovek: 60 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %20 %63 %17 %