Reklama

07.10.2013

Lyžování v J. Lázních a Peci propojí rolba, skipas zůstane za 620

ČTK
Janské Lázně (Trutnovsko) 7. října (ČTK) - Krkonošský SkiResort Černá hora - Pec pod Sněžkou letos nabídne lyžařům možnost dostat se z areálu Černá hora u Janských Lázní do Pece na lyžích a rolbou. Odpadne tak jízda skibusem. Základní cena skipasu pro dospělého v hlavní sezoně zůstane na 620 korunách. Novinkou bude zavedení zvýhodněných rodinných skipasů. Investice do areálů činily přes 40 milionů korun. Na Černé hoře přibyly sjezdovky Hofmanky a Zalomená. ČTK to dnes řekla Zina Plchová ze společnosti Mega Plus, která areály od loňské zimy provozuje.

reklama

Související

Většinu z asi tříkilometrové trasy mezi dosud oddělenými středisky lyžaři překonají na lyžích. Na dvou úsecích s mírným stoupáním mezi Černou horou a Pražskou boudou je zdarma svezou rolby. "Lyžaři z Černé hory a Janských Lázní mohou sjet do Pece pod Sněžkou kdykoliv během dne. Stejně tak lidé ubytovaní v Peci pod Sněžkou mohou den strávit na sjezdovkách Černé hory a pak se na lyžích a rolbou vrátit zpět," uvedl jednatel Mega Plus Petr Hynek. Z Pece pod Sněžkou do Janských Lázní bude lyžaře vozit skibus.

Připravené jednosměrné propojení Černé hory s Pecí pod Sněžkou je podle Hynka prvním krokem k budoucímu lyžařskému propojení všech pěti středisek SkiResortu. Do něj kromě Černé hory a Pece pod Sněžkou patří i menší střediska Černý Důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou.

Mezi letošní hlavní investice SkiResortu patřilo v Peci pod Sněžkou vybudování třikrát výkonnějšího zasněžování na sjezdovkách Javor. Areál pořídil i dvě nové rolby a od dolních stanic peckých vleků Zahrádky a Vysoký svah k dolní stanici lanovky na Hnědý vrch bude nově lyžaře vozit 85 metrů dlouhý pojezdový pás. Lyžařům tak odpadne stoupání, které k lanovce museli překonávat pěšky.

V ceníku budou novinkou rodinné jízdenky. Pokud si koupí jednodenní až sedmidenní skipas rodiče, dostane první dítě či junior v rodině čtvrtinovou slevu. Druhé a třetí dítě či junior pak zaplatí za lyžování polovinu. Děti do pěti let budou mít lyžování zdarma. U šesti- a sedmidenních skipasů bude večerní lyžování každý den v ceně. Sezonní jízdenka za 10.000 korun bude nově platit i v létě na kabinové lanovce na Černou horu a na sedačkové lanovce na Hnědý vrch.

Ve SkiResortu bude pro letošní zimu připraveno 37 kilometrů sjezdovek, o čtyři kilometry víc než loni. "V Peci pod Sněžkou se pro veřejnost otevře 0,7 kilometru dlouhá sjezdovka Javor 3. V Janských Lázních vznikly sjezdovky Hofmanky a Zalomená, kde se prozatím bude lyžovat na přírodním sněhu," uvedla Plchová. Příští rok hodlá Mega Plus u sjezdovky Hofmanky postavit novou šestisedačkovou lanovku a systém zasněžování.

Přepravní kapacita pěti středisek SkiResortu činí 36.220 lidí za hodinu. SkiResort disponuje jednou osmimístnou kabinovou lanovkou, dvěma čtyřsedačkovými a třemi třísedačkovými lanovkami a 31 vleky.

Zdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

tři * ? = patnáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Golm leží v západním Rakousku ve spolkové zemi Vorarlberg. Toto středisko vzdálené pouhých 10 km od dálnice spojující Tyrolsko se Švýcarskem je vstupní branou do lyžařské...
Lyžování ve výškách: 650 - 2120 m.n.m
Délka sjezdovek: 27 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %44 %52 %4 %