Reklama

07.04.2010

Majitelé horských areálů v Jeseníkách hlásí průměrnou sezonu

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Olomouc 7. dubna (ČTK) - Většina majitelů a provozovatelů vleků a ubytovacích kapacit v lyžařských areálech Olomouckého kraje hodnotí v souhrnu uplynulou zimní sezonu jako spíše průměrnou. Díky příznivému počasí se sice v regionu lyžovalo i v níže položených střediscích, to se ale negativně odrazilo na návštěvnosti v několika výše položených horských areálech nejvyšších moravskoslezských hor Jeseníků.

reklama

Na uplynulou zimní sezonu si nestěžuje například majitel střediska Kaste v Petříkově František Kaštyl. "Ve srovnání s předchozí zimou, která byla špatná, se nám v uplynulé sezoně zvedla návštěvnost asi o deset až 15 procent. To je pro nás dobrý signál," uvedl Kaštyl.

Středisko Bonera na Ramzové v uplynulé sezoně navštívil podle Karly Kubíčkové z horského areálu průměrný počet lyžařů. Srovnatelný počet lidí jako v sezoně 2008/2009 zavítal také do areálu v Hlubočkách nedaleko Olomouce. "Loňské vánoční prázdniny dopadly relativně špatně, pak byl ale dobrý leden a únor a březen byl lepší něž loni. Díky tomu jsme měli meziročně mírně vyšší tržby," uvedl Michal Stojmenov ze střediska Hlubočky.

Středisko Proskil v Branné sice hlásí meziroční úbytek počtu návštěvníků, jeho majitel Rostislav Procházka je přesto s uplynulou zimou spokojený. "Návštěvníků nám ubylo asi o 15 procent. Je to dáno tím, že si lyžaři mohli zajezdit prakticky všude, lidé se tak po jednotlivých střediscích rozptýlili. Zima jako taková ale byla dobrá. Takovou sezonu beru radši než mít hodně lidí a špatnou zimu," uvedl Procházka.

Provoz lanovek a vleků v níže položených oblastech kraje výrazně ubral návštěvníků vrcholovému horskému středisku Jeseníků na Ovčárně. Areál sice nadále funguje, výsledek letošní sezony však ani následující provoz zřejmě výrazně nezlepší. "Už nyní si troufnu říci, že tato zimní sezona byla nejhorší za posledních deset let. Lidé k nám tolik nejezdili proto, že lyžovali v nižších oblastech," řekla Renata Figurová z areálu Figura na Ovčárně.

Podle většiny provozovatelů a majitelů ubytovacích kapacit v Jeseníkách využilo jejich služeb uplynulou sezonu zhruba stejně lidí jako v předminulou. Standardní návštěvnost zaznamenal například penzion Kaste v Petříkově či ubytovací zařízení střediska Figura. "I z hlediska pronájmu chat a chalup byla minulou sezonu návštěvnost zhruba srovnatelná s předminulou zimou. Letos sice bylo více sněhu, což návštěvnosti hor nahrává, zejména na Silvestra se ale projevila světová krize. Jarní prázdniny byly obsazené stejně jako loni," uvedla Alena Klimešová z Cestovní agentury Chatař, která nabízí v Jeseníkách k pronájmu asi 110 chat a chalup.

Provozovatele horských areálů v kraji nyní čeká údržba zařízení po zimní sezoně. V některých se však rozjede provoz už v květnu. Zájemcům nabídnou například letní bobovou dráhu či horské terénní minikáry.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

šest - tři = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Středisko Les Deux Alpes ležící v masivu La Meije (3983 m) vzniklo splynutím dvou horských vesniček: Mont-de-Lans a Venosc. Systémem vleků a lanovek se můžete dostat až d...
Lyžování ve výškách: 1400 - 3568 m.n.m
Délka sjezdovek: 220 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
8 %35 %45 %20 %