Reklama

23.09.2013

Melida dala ve Š. Mlýně do služeb a rozšíření sjezdovek 110 mil.

ČTK
Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 23. září (ČTK) - Společnost Melida, která je od loňské zimy nájemcem a provozovatelem největšího českého lyžařského střediska Špindlerův Mlýn, dala letos do zlepšení služeb v areálu a rozšíření sjezdovek 110 milionů korun. V ceníku firma počítá se dvěma novými typy jízdenek, takzvaným rodičovským a vratným skipasem. Ceník skipasů hodlá zveřejnit v následujících týdnech. ČTK o tom dnes informovala společnost Melida.

reklama

"Jednou z hlavních novinek pro nastávající zimní sezonu je rozšíření sjezdovek. Během léta touto zásadní změnou prošly červená i černá sjezdovka na Medvědíně téměř v celé jejich délce," uvedl ředitel skiareálu Čeněk Jílek. Firma také rozšířila průjezdy mezi sjezdovkami a do spodní části černé sjezdovky ve Svatém Petru dala nové bezpečnostní sítě.

U dojezdu červené sjezdovky na Medvědíně firma vybudovala nové občerstvení a zrekonstruovala vyhlídkovou restauraci Na Pláni u horní stanice lanovky na Pláně. Nová restaurace vznikla také u dolní stanice lanovky Hromovka. Místo objektu pokladen u Hromovky Melida postavila dvoupatrový objekt s pokladnami, infocentrem, prodejnou sportovního a módního zboží a půjčovnou lyží.

Sortiment skipasů chce Melida doplnit o rodičovský skipas, který bude u partnerů, kteří se střídají při hlídání dětí, přenosný. Dosud si každý z rodičů musel koupit svou vlastní jízdenku, protože skipasy jsou nepřenosné. Takzvaný vratný skipas by měl nahradit dopolední jízdné. "Nákupem této specifické permanentky získává lyžař možnost jízdenku po dvou nebo čtyřech hodinách vrátit zpět, samozřejmě s navrácením části peněz," vysvětlil Jílek. Loni stál jednodenní skipas pro dospělého v hlavní sezoně 700 korun, dopolední byl za 630 korun.

Melida, která je společným podnikem slovenské společnosti Tatry mountain resorts (TMR) a české firmy SMMR ze skupiny Snowhill, má areál ve Špindlerově Mlýně ve dvacetiletém pronájmu. Pronajímatelem je společnost Skiareál Špindlerův Mlýn, kterou vlastní ČSTV a Svaz lyžařů.

Během pronájmu mají nájemci do modernizace střediska investovat 800 milionů korun. Hlavní investicí by mělo být lyžařské propojení areálů Svatý Petr a Medvědín. Součástí nájemní smlouvy je i opce na dalších 20 let. Společnost Skiareál má od Melidy získávat roční nájem 43,8 milionu Kč, který se bude zvyšovat podle inflace.

Zdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

sedm + jedna = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Courchevel je nejluxusnější a nejstarší částí celé oblasti Tří údolí (zejména část Courchevel 1850). Leží v posledním a nejvzdálenějším údolí a kromě 150 km sjezdovek nab...
Lyžování ve výškách: 1300 - 2738 m.n.m
Délka sjezdovek: 160 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
16 %61 %30 %9 %