Reklama

07.05.2012
obrázek

Na krušnohorském Klínovci začíná výstavba dvou dalších lanovek

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Boží Dar (Karlovarsko) 7. května (ČTK) - Na krušnohorském Klínovci začala výstavba dvou nových lanovek, které výrazně posílí přepravní kapacitu tamního skiareálu a zvýší komfort pro lyžaře. První čtyřsedačková lanovka vznikne u sjezdovky Přemostěná a dokončena bude už do sezony 2012/2013. Druhá z nových lanovek povede po jižní straně Klínovce do Jáchymova. I ta bude mít sedačky pro čtyři osoby a hotová bude o rok později. Stavba obou lanovek přesáhne 200 milionů korun. ČTK to oznámil mluvčí areálu Adam Svačina.

reklama

V první fázi budování lanovek jsou káceny stromy v jejich dráze. Poražené stromy nahradí nové na vybraných místech. Lanovka u sjezdovky Přemostěná tu nahradí zastaralý a kapacitně nevyhovující vlek - kotvu, poznamenal Svačina. Druhá z lanovek nahradí historickou jednosedačkovou lanovku z Jáchymova, jež byla v provozu od roku 1965. "Délka lanovky bude 2,2 kilometru a její sedačky dostanou oranžové krycí bubliny stejné jako jsou na lanovce CineStar Express, která má za sebou první rok provozu," konstatoval Svačina.

S novou lanovkou vznikne rovněž nová Jáchymovská sjezdovka dlouhá téměř tři kilometry. Horní stanice lanovky bude až na vrcholu Klínovce. Lyžaři se tak bez problémů dostanou z jižního svahu na severní sjezdovky. Dosud museli bez lyží přecházet několik stovek metrů. Spodní stanice lanovky se posune blíže k Jáchymovu a do centra z ní bude přibližně 2,5 kilometru. "Převýšení sjezdovky bude 500 metrů a její šířka až 60 metrů. Vznikne kolem 15 hektarů nové plochy pro lyžování," poznamenal mluvčí.

Výstavba obou lanovek jsou součástí projektu Nový Klínovec. V něm se počítá pro novou sezonu také s dalšími investicemi, řekl ČTK provozovatel střediska Martin Píša. Dokoupeny budou další dvě rolby na úpravu sjezdovek a systém na zasněžování dostane dalších deset děl. Počítá se rovněž s modernizací celého technického zázemí, novou nádrží na vodu pro zasněžování o objemu asi 12.000 metrů krychlových a vybudování parkoviště pro 500 vozů u spodní stanice nové lanovky vedoucí do Jáchymova, uvedl Píša.

Po odstávce současných lanovek na Klínovci, kde skončil zimní provoz 15. dubna, plánují provozovatelé areálu zahájení letní sezóny v červnu. Lanovky mohou využít nejenom turisté, ale rovněž cyklisté. Na výběr bude z několika připravených tratí, které jsou rozděleny podle náročnosti a střídavě jsou na zpevněných a nezpevněných cestách.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Autor
Nadpis
Datum
Tony
že by......
16.5.2012
Zobrazit celý komentář

Tak až to vše bude spuštěný, rád se zastavím. Za francouzské sjezdovky to přesto nevyměním. Týden ve Francii = 4 měsíce lyžování v ČR. T

Přidat nový komentář k článku

jedna * dva = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Ischgl leží v západním Tyrolsku na hranicích se Švýcarskem. Společně se švýcarskou bezcelní zónou Samnaun tvoří jednu z nejlepších a nejluxusnějších lyžařských oblastí v ...
Lyžování ve výškách: 1377 - 2872 m.n.m
Délka sjezdovek: 235 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %22 %59 %19 %