Reklama

24.11.2012

Plzeňský kraj a Bavorsko připravily propojení lyžařských areálů

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Železná Ruda (Klatovsko) 24. listopadu (ČTK) - Plzeňský a Jihočeský kraj plus Bavorsko připravily projekt propojení českých a německých lyžařů i areálů. Je zaměřený na děti a mládež z obou stran hranice a má posílit přeshraniční turistiku a kondici. Potrvá od letošní zimy do září 2014. Přijde na 121.000 euro (asi 3,1 milionu Kč), z toho česká strana vydá 83 procent. Z přeshraničního programu Cíl 3 dostane občanské sdružení Turisma 85 procent a pět procent dá stát. ČTK to řekl náměstek plzeňského hejtmana pro regionální rozvoj Ivo Grüner (ČSSD).

reklama

Související

Související pohoří: 
Projekt "Rozvoj přeshraniční sportovní spolupráce - sjezdové lyžování", který na německé straně zastřešuje Sportclub Zwiesel 1919, má za cíl podporovat spolupráci sportovních klubů, zdravý životní styl mladých v pohraničí a zvýšit atraktivitu sjezdového lyžování i cestovní ruch a posílit kvalitu závodů ve sjezdu.

"Na české straně se uskuteční osm závodů na Špičáku a Lipně a dva letní ski campy. Na bavorské straně budou dva závody ve Zwieselu," uvedl vedoucí krajského odboru fondů a programů EU Jan Přibáň. Akce budou určeny pro všechny děti a mládež do 18 let, řekl Grüner. Pro diváky a návštěvníky budou připraveny doprovodné akce zaměřené na rodiny s dětmi. V létě budou kromě kempů společné závody na horských kolech.

V česko-bavorském programu Cíl 3 na léta 2007 až 2013 ještě zbývají poslední peníze. Původně tam bylo zhruba 115 milionů euro (asi 2,9 miliardy Kč) a nyní zbývají asi tři miliony euro (76 milionů Kč). Další peníze podle Grünera "přitečou" díky úsporám jednotlivých projektů. "Všech pět přeshraničních programů by mělo pokračovat v přibližně podobné podobě i v novém plánovacím období EU do roku 2020. Na programy evropské územní spolupráce má jít více peněz," dodal Přibáň.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? * dva = dva
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Risoul je střediskem položeným v samém srdci Vysokých Alp (Hautes Alpes) jižně od masivu Les Ecrins. Je vzdálený 50 km jižně od Brianconu. Celá oblast nazvaná "Bílým lese...
Lyžování ve výškách: 1650 - 2750 m.n.m
Délka sjezdovek: 108 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
16 %58 %32 %9 %