Reklama

15.03.2013

Provozovateli lyžařských středisek TMR mírně klesl zisk

ČTK
Bratislava 15. března (ČTK) - Slovenská firma Tatry mountain resorts (TMR), která má aktivity také v Česku a s jejíž akciemi se obchoduje i na pražské burze, v prvním čtvrtletí svého finančního roku snížila zisk před úroky, zdaněním a odpisy (EBITDA) meziročně o 0,8 procenta na 3,37 milionu eur (86 milionů korun). Konsolidované výnosy TMR v období od loňského listopadu do konce letošního ledna stouply o 9,8 procenta na 13,43 milionu eur, informovala dnes společnost.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
TMR je největším podnikem v cestovním ruchu na Slovensku. Ve Vysokých a Nízkých Tatrách provozuje lyžařská střediska, pod Tatrami zase vlastní největší slovenský akvapark. Společnost spolu s českou firmou SMMR loni získala do dvacetiletého pronájmu největší český skiareál ve Špindlerově Mlýně.

Hospodaření TMR ve sledovaném období prý ovlivnily jednorázové náklady související se spuštěním nových aktivit v největším slovenském lyžařském středisku v Jasné, jakož i v akvaparku Tatralandia. Zvýšení tržeb společnost odůvodnila vyššími průměrnými tržbami na zákazníka a nárůstem počtu návštěvníků využívajících nabídku firmy.

"Kapitálové investice za posledních šest let v celkovém objemu 144 milionů eur potvrdily pozici TMR jako největšího a zároveň jediného poskytovatele horských turistických služeb v regionu střední Evropy srovnatelného s alpskými horskými středisky a odůvodnily rovněž zvýšení cen skipasů a lístků, což mělo za následek zvýšení výnosů," uvedl předseda představenstva TMR Bohuš Hlavatý.

Služeb TMR od listopadu do konce ledna využilo 440.000 lidí, což meziročně představuje nárůst o 2,5 procenta. Návštěvnost skiareálu v Jasné v Nízkých Tatrách, kde společnost naposledy otevřela nové lanovky, stoupla o 8,7 procenta na téměř 208.000 lidí.

TMR uvedla, že vzhledem k rekordní návštěvnosti svých středisek v únoru a pozitivnímu vývoji v březnu očekává za první pololetí svého finančního roku další růst výnosů i zisku.

Zdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

čtyři * tři = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Val Fréjus je menším lyžařským střediskem, nachází se v blízkosti italských hranic v údolí Maurienne mezi La Norma a Valmeinier, menší počet sjezdovek je vyvážen jejich k...
Lyžování ve výškách: 1550 - 2737 m.n.m
Délka sjezdovek: 65 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
17 %48 %22 %13 %