Reklama

15.11.2012

Sjezdovky na Lipně bude upravovat nová rolba za 10 milionů

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Lipno nad Vltavou (Českokrumlovsko) 15. listopadu (ČTK) - Sjezdovky ve skiareálu Lipno bude upravovat nová rolba za deset milionů korun. Patří k nejmodernějším strojům v Česku. Dokáže vytvořit komplexy skoků, oblouků i zatáček.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
"Budeme ji mimo jiné využívat ve snowparku i na skicrossové dráze," řekl ČTK při dnešním transportu rolby vedoucí střediska provozu Skiareálu Lipno Antonín Kolář. Ceník skipasů proti loňsku doznal jen nepatrných změn.

Bison X dokáže se svými 355 koňskými silami a pracovní šířkou téměř šesti metrů efektivně upravit velké plochy sjezdovek nebo rozhrnout jakékoliv kopce technického sněhu ve velmi krátké době. Nová rolba podle ředitele skiarálu Petra Duška nahradila dvě méně výkonnější. Druhou rolbou areálu je Pisten Bully 600, která patří k nejsilnějším strojům, které se vůbec vyrábějí.

"Dobrou zprávou letošní sezony je ceník skipasů, který proti loňsku doznal jen nepatrných změn. Jednodenní dětský skipas zůstává ve stejné výši jako loni. Děti od šesti do 15 let budou v hlavní sezoně lyžovat za 360 korun na den a ve vedlejší zaplatí o 100 korun méně. Na stejné úrovni jsou ceny i vícedenních skipasů," řekl vedoucí marketingu společnosti Lipno Servis Jiří Falout.

Zvýšené DPH se promítne do jednodenních a hodinových skipasů, a to o deset, maximálně 20 korun. Na návštěvníky čeká zároveň řada slev - vícedenní skipas zlevní při použití karty hosta Lipno Card o 20 procent. Jednodenní skipas bude stát 540, zatímco loni za něj lyžaři zaplatili 520 Kč, ve vedlejší sezoně pak namísto 370 zaplatí 380 Kč. Pokud by stát nezvýšil DPH, zůstaly by ceny na stejné úrovni, poznamenal Falout. Areál nabízí deset sjezdovek o celkové délce přes osm kilometrů.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

pět * jedna = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Plose - Brixen leží v širokém údolí Eisacktal, které vede na jih od Brennerského průsmyku směrem k Bolzanu. Po cca. 40 km jízdy z Brenneru dojedete do města Brixen, v jeh...
Lyžování ve výškách: 1067 - 2505 m.n.m
Délka sjezdovek: 27 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %44 %48 %7 %