Reklama

20.03.2011
obrázek

Skiareál Špindlerův Mlýn loni zvýšil zisk o 28 pct na 34 mil. Kč

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 20. března (ČTK) - Společnost Skiareál Špindlerův Mlýn, která je lídrem v oboru provozování lyžařských areálů v Česku, loni zvýšila zisk o 28 procent na 34,2 milionu korun. Tržby krkonošská firma zvedla o osm procent na 232 milionů korun. ČTK to řekl ředitel Skiareálu Jiří Beran.

reklama

Hlavním důvodem růstu zisku i tržeb bylo podle něj to, že loni lyžařská sezona začala díky příznivému počasí již na konci listopadu, zatímco v roce 2009 se vleky a lanovky naplno rozjely až těsně před Vánocemi. Prosincový provoz tak byl v meziročním porovnání zhruba o tři týdny delší.

"Přes neustálé zvyšování cen vstupů, například energií, se také celkové náklady podařilo udržet na úrovni předchozích let," řekl Beran k tvorbě zisku. Společnost podle něj v nákladech bez nutnosti zvyšování cen jízdného utlumila i loňské zvýšení daně z přidané hodnoty. Jednodenní skipas od zimy 2008/2009 stojí pro dospělého 700 korun.

O rozdělení loňského zisku bude rozhodovat valná hromada v dubnu. Zisk roku 2009 ve výši 26,7 milionu korun akcionáři v čele s Českým svazem tělesné výchovy (ČSTV) dali téměř celý na dividendy. ČSTV v minulých týdnech ve Skiareálu provedl změny ve složení představenstva, které opustili Ivo Kaderka, Antonín Lébl a Lukáš Sobotka. Novým členem představenstva se stal Daniel Volopich.

Investice Skiareálu loni dosáhly 33 milionů korun, což bylo meziročně zhruba o deset milionů korun více. "Hlavní investicí za asi 13 milionů korun byla rekonstrukce sociálního zázemí a občerstvení na horní stanici lanovky na Medvědín," řekl Beran. Další významné sumy firma dala na nákup nové rolby, modernizaci umělého zasněžování a vybudování letní sjezdové tratě pro horská kola v areálu Svatý Petr.

Skiareál, který v zimní sezoně zaměstnává asi 150 lidí, disponuje pěti lanovkami a 11 vleky s hodinovou přepravní kapacitou 20.000 lidí. Délka sjezdovek je 25 kilometrů, nejvíce v Česku. Společnost podle Berana dál pracuje na projektu lanovkového propojení lyžařských areálů Medvědín a Svatý Petr. Projekt je součástí nyní projednávaného nového územního plánu Špindlerova Mlýna.

Majoritním vlastníkem Skiareálu je Český svaz tělesné výchovy s podílem 51 procent, druhým největším akcionářem je Svaz lyžařů ČR s 35,5 procenta. Deset procent akcií drží podnikatel Tomáš Němec, který je znám jako spolumajitel gumárenské skupiny ČGS. Necelá dvě procenta má společnost Sportlease a asi 1,5 procenta akcií patří zaměstnancům firmy.

Letos bude mít společnost účetní rok zkrácený na devět měsíců a hospodaření uzavře již k 30. září. Následně bude mít hospodářský rok vždy od 1. října do 30. září tak, aby se v něm odrazila celá zimní a následná letní sezona.

Zdeněk Rychtera dp

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

šest + ? = čtrnáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Serfaus-Fiss-Ladis - tato tři spojená střediska jsou prý slunečnou terasou Tyrolska. Většina terénů se nachází na jihovýchodních svazích nad hranicí lesa a ve výškách nad...
Lyžování ve výškách: 1180 - 2820 m.n.m
Délka sjezdovek: 196 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %24 %62 %14 %