Reklama

28.06.2013

Slovenská společnost TMR zvýšila pololetní zisk o 15 procent

ČTK
Bratislava 28. června (ČTK) - Slovenská společnost Tatry mountain resorts (TMR) zvýšila v prvním finančním pololetí konsolidovaný čistý zisk o 15 procent na 7,1 milionu eur (184 milionů Kč). TMR je největším podnikem v cestovním ruchu na Slovensku a podílí se na provozu největšího českého skiareálu ve Špindlerově Mlýně. S akciemi podniku se obchoduje na pražské burze.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
Konsolidované výnosy meziročně vzrostly o 28 procent na 32,5 milionu eur (asi 841,6 milionu Kč). Zisk před úroky, zdaněním a odpisy (EBITDA) vzrostl o více než polovinu na 12,1 milionu eur. Fiskální pololetí firmy končí v dubnu.

"TMR má za sebou další úspěšnou zimní sezonu," uvedl předseda představenstva Bohuš Hlavatý. "Věřím, že výsledky naší investiční strategie se budou takto pozitivně odrážet i ve výkazech za příští období," dodal. Upozornil například na rostoucí počet návštěvníků v akvaparku Tatralandia, kde firma spustila druhou fázi projektu Tropical Paradise s garancí tropického počasí.

TMR kromě největšího slovenského akvaparku provozuje také lyžařská střediska ve Vysokých a Nízkých Tatrách. Ve zbytku tohoto finančního roku hodlá vedení podniku pokračovat v investicích do svých středisek a hotelů s rozpočtem 45 milionů eur.

Celkový počet návštěvníků v horských střediscích společnosti v uplynulé zimní sezoně dosáhl 952.000, což představuje meziroční růst o 14 procent. Právě horská střediska se nejvíce podílela na růstu EBITDA.

Zdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

devět - ? = tři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Reiteralm je poledním vrcholem lyžařské houpačky, která vleky spojuje 4 vrcholy v okolí známého lyžařského střediska Schladming (Hauser Kaibling - Plainai - Hochwurzen - ...
Lyžování ve výškách: 800 - 1860 m.n.m
Délka sjezdovek: 27 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %15 %78 %7 %