Reklama

09.10.2013

Stavba nové lanovky na Sněžku vrcholí, dolní úsek je skoro hotový

ČTK
Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) 9. října (ČTK) - Stavba nové lanovky na Sněžku vstoupila do závěrečné fáze. Na prvním úseku z Pece pod Sněžkou do mezistanice na Růžové hoře technici již začali zkoušet jízdu kabinek.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
Na druhém úseku na vrchol Sněžky nyní montují lano. Na přelomu října a listopadu by technologie celé lanovky mohla být připravená na zkoušky. ČTK to dnes řekl starosta Pece pod Sněžkou Alan Tomášek.

Termín, kdy by se lanovkou mohli svézt první turisté, starosta nechtěl předjímat. "Termín dokončení máme v březnu. Samozřejmě se budeme snažit, aby lanovka jezdila co nejdříve. Zatím všechno běží dobře," řekl Tomášek. Dodal, že technologie lanovky na spodním úsek je fakticky dokončená a uvádí se do provozu.

Stavby dolní, přestupní i horní stanice lanovky jsou nyní před dokončením. "Pokládají se obklady a dlažby, dokončují se elektroinstalace," řekl starosta.

Původní lanovka na Sněžku dojezdila na horním úseku vloni v květnu, na spodním na začátku září. Nová lanovka asi za 300 milionů korun bude mít místo dosavadních otevřených sedaček pro dva pasažéry komfortnější kabinky. Hodinová kapacita lanovky zůstane na 250 lidech, měla by však lépe odolávat větru.

Služeb staré lanovky z roku 1949 každoročně využívalo 200.000 lidí a až na Sněžku vyjela asi polovina z nich. Investorem lanovky je město Pec pod Sněžkou, které na stavbu získalo dotaci z fondů EU.

Zdeněk Rychtera dr

Zdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

dva * ? = šest
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Bormio je starobylé město pod jižní stranou průsmyku Passo Stelvio (2.757 m) a tvořilo tak důležitou zastávku na císařské cestě ze severu (Rakousko-Uhersko) na jih (Lomba...
Lyžování ve výškách: 1225 - 3012 m.n.m
Délka sjezdovek: 110 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %21 %67 %12 %