Reklama

03.06.2012

Šumavské obce a podnikatelé připravují od zimy slevovou kartu

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Železná Ruda (Klatovsko) 3. června (ČTK) - Šumavská města, obce a komerční subjekty zavedou letos před zimní sezonu turistickou kartu Šumava Card.

reklama

Související

Zajistí návštěvníkům západočeské i části jihočeské Šumavy slevy na ubytování, jídle i vstupech na atrakce a zvýší návštěvnost oblasti, řekl ČTK starosta Železné Rudy Michal Šnebergr.

"Od měst, vesnic, hotelů a dalších podnikatelů je velký zájem. Nachází se na trhu produkt, který je evropský. Hledali jsme alternativu, která by byla finančně akceptovatelná i z hlediska výstavby a realizace karty. Probíhají jednání a myslím, že budeme schopni představit její konečnou verzi a uvést ji v život koncem roku," dodal. Členy budou podle Šnerbergra nejvýznamnější a nejatraktivnější subjekty, které by poskytovaly hlavně rodinám významné slevy v desítkách procent.

Kromě Železné Rudy jsou partnery například Sušice, Nýrsko, Kašperské Hory, ale i Klatovy, druhé největší město Plzeňského kraje, které zajistí svoji silou větší efekt projektu. Oproti Lipno Card, zavedené loni, by dlouhodobě platila v širším regionu.

Iniciátor Šumava Card, mikroregion Šumava - Západ, dnes domlouvá finální verzi s firmou Sitour, která už má na karty licenci po Evropě a v ČR provozuje informační server o sněhu a ubytování na horách. Šumavský projekt nyní eviduje desítky zájemců, ale není ještě zcela dohodnuto cenově přijatelné know-how karty.

Podle vedoucí krajského odboru kultury a cestovního ruchu Aleny Svobodové se na projektu budou finančně podílet hlavně komerční subjekty, ale také Plzeňský kraj, který chce kartu propagovat jako marketingový nástroj. "Zpětně získáme data, která potřebujeme. O typech návštěvníků, o délce a místech pobytu," dodala. Kraj chce do projektu zapojit všechny své instituce jako muzea a galerie.

Podobná Lipno Card je karta hosta, jemuž nabízí slevy na zapůjčení sportovního vybavení, gastronomii, lanovky, přívozy, zámky, hrady, muzea a galerie, hlídání dětí, wellness a další. Díky kartě za cenu 149 korun lze ušetřit až 4000 korun; funguje letní i zimní verze.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

osm - ? = sedm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Val d´Isere je druhým střediskem v lyžařském ráji Espace Killy. Nachází se v sevřeném údolí řeky Isery několik kilometrů za odbočkou na Tignes.
Oproti "panelákovému" ...
Lyžování ve výškách: 1550 - 3456 m.n.m
Délka sjezdovek: 300 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
16 %47 %25 %12 %