Reklama

07.09.2013

Svitavy zatím neprodají svou část lyžařského areálu v Čenkovicích

ČTK
Svitavy zatím neprodají svou část lyžařského areálu v Čenkovicích

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
Svitavy 7. září (ČTK) - Svitavy zatím neprodají část lyžařského areálu v Čenkovicích na Orlickoústecku, která městu patří. Nenašel se vhodný zájemce, který by ji koupil celou. Radnice od záměru neustupuje, bude dál hledat jiného kupce, řekl ČTK vedoucí odboru správy majetku městského úřadu Petr Vítek.

"Dostali jsme jen jednu nabídku od společnosti Skipark Červená Voda. Záměrem města bylo prodat celý areál včetně dvou rekreačních chat, Skipark ale chtěl pouze majetek, který slouží přímo k lyžování," uvedl Vítek. Za vleky, sněhová děla, podíl na zavlažovacích nádržích a doplňkovou techniku, jakou je třeba rolba, nabídl zhruba čtyři miliony korun. Zastupitelé to odmítli, oficiální odhad činí téměř 20 milionů korun.

Svitavy se rozhodly prodat svůj podíl v čenkovickém areálu již na jaře. Jeho další rozvoj by si totiž vyžádal několik desítek milionů korun. Město je ale nemá a z výnosů střediska je nezaplatí.

Městská společnost Sportes Svitavy provozuje v lyžařském areálu Čenkovice dvě chaty s vleky a sjezdovky Vigona a Svitavská. Ubytovat se tam je možné i v létě. Další vleky, lanovka, sjezdovky a parkoviště patří obci Čenkovice a Skiklubu Česká Třebová.

V letošní zimní sezoně bude areál normálně v provozu, musí ale snížit náklady, aby nevytvářel ztrátu. Zástupci Svitav budou jednat s potenciálními zájemci o koupi. Podklady k prodeji Čenkovic si kromě společnosti Skipark vyžádalo dalších pět subjektů, nabídku ale v termínu nepředložily.

Minulá zima byla oproti jiným téměř o měsíc delší. V sezoně 2011/2012 byl celý areál v provozu 94 dnů, měl 58.636 návštěvníků. Poslední sezonu byl otevřen 106 dnů a jeho služby využilo 65.053 lidí.

Zdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? - osm = jedna
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas


Engelberg neboli "Andělská hora" je jedním z míst, kde se psala lyžařská historie. První lanovka byla v tomto městečku, které leží nad Luzernem, uvedena do provozu ji...
Lyžování ve výškách: 1050 - 3020 m.n.m
Délka sjezdovek: 82 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %33 %57 %10 %