Reklama

10.10.2012

V Jizerkách a na Ještědu lyžování zdraží o pět procent

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Liberec 10. října (ČTK) - Nové zázemí i rozšířené a lépe upravené sjezdovky nabídnou v nadcházející zimní sezoně lyžařské areály v Libereckém kraji. Řada středisek do novinek investovala miliony, některá zvýšila jízdné. Vyplývá to z dnešního vyjádření provozovatelů areálů.

reklama

V průměru o pět procent více zaplatí lyžaři na jízdném na Ještědu. "Kopírujeme navýšení DPH, cenu jsme ale zvedli jen u některých typů jízdného," řekl ředitel areálu na Ještědu Jan Svatoš. Základní celodenní jízdné pro dospělého v hlavní sezoně zdraží z 550 na 590 korun. "Oproti loňské sezoně jsme ceník také zjednodušili. Měli jsme hodně hodinových produktů, zachovali jsme dva. Tříhodinový pro pracovní dny a čtyřhodinový pro všechny dny," doplnil Svatoš. Změní se i způsob odbavování lyžařů, nově bude výhradně přes čipové karty. Přibyla také jedna pokladna u centrálního parkoviště.

Areál nad Libercem by měl být zároveň pro lyžaře bezpečnější, novinkou jsou dvě úschovny zavazadel a mírných změn doznaly i sjezdovky. "Trochu jsme je rozšířili, srovnali boule a zvětšili oddechové plochy, hlavně pro děti," uvedl Svatoš. Zřejmě nejvýznamnější novinkou je vytvoření parku pro děti nazvaném snowkidz. "Je to evropský projekt lyžařské federace FIS," dodal Svatoš. V Česku je jen šest takových dětských snowparků, v Libereckém kraji ho mají ještě v Harrachově.

Zhruba o pět procent stoupne jízdné také na Severáku, Bedřichově a Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách, které provozuje Ski Bižu. "Pět let jsme cenu nezvedali a jen DPH za tu dobu stouplo o pět procent," upozornil ředitel Ski Bižu Pavel Bažant. Celodenní jízdné platné pro všechna tři střediska zdraží o 20 korun na rovných 500 Kč.

Podle Bažanta před sezonou vylepšili zasněžovací systém, na Tanvaldském Špičáku rozšířili dojezd černé sjezdovky a do začátku sezony postaví nový objekt zázemí včetně sociálního zařízení. V zimě bude také dvakrát častěji než v minulé sezoně jezdit skibus. Novinkou je takzvaná karta hosta, díky níž mohou lyžaři čerpat slevy za ubytování, stravování a další služby.

V Rokytnici i v Harrachově ceny jízdného zachovají a celodenní jízdné pro dospělého bude stát 590 korun. "Dá se říci, že už několik let zlevňujeme. Jak roste DPH, tak lyžaři nám platí méně a více přispívají státu," uvedl ředitel střediska v Harrachově Vlastislav Fejkl.

Na obou místech by se přitom lyžaři měli dočkat lépe upravených sjezdovek. "Pořídili jsme si novou rolbu, ta by měla přispět ke kvalitnějšímu a bezpečnějšímu lyžování," uvedl ředitel Spartaku Rokytnice Petr Ceé. V Rokytnici navíc rozšířili jednu modrou sjezdovku. Novou rolbu, která dokáže sjezdové tratě lépe upravit, mají také v Harrachově. "Jednu takovou máme už od minulé sezony a podle ohlasů lyžařů to bylo na kvalitě sjezdovek znát," řekl Fejkl. V Harrachově také upravili zasněžovací systém, podle Fejkla letos investovali do areálu 15 milionů korun.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? * jedna = tři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Chopok - druhá nejvyšší hora Nízkých Tater - je největším slovenským lyžařským střediskem. Na Chopku se lyžuje na severní i jižní straně. Severní strana spadá do Demanovs...
Lyžování ve výškách: 1028 - 2024 m.n.m
Délka sjezdovek: 36 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %33 %44 %22 %