Reklama

05.08.2013

Ve skiareálu Zadní Telnice se staví sedačková lanovka

ČTK
Ve skiareálu Zadní Telnice se staví sedačková lanovka

reklama

Zadní Telnice (Ústecko) - V lyžařském středisku Zadní Telnice na Ústecku se od června staví sedačková lanovka. Bude dlouhá 800 metrů, přepraví 1400 lidí za hodinu. V provozu by měla být zhruba od poloviny prosince. ČTK to řekl šéf areálu Jindřich Holinger.

Lanovka pojede rychlostí 4,9 metru za vteřinu, osmisetmetrovou vzdálenost ujede za zhruba 2,5 minuty. Její název je Zadní Telnice - Rudný. Nástupní stanice se staví u dojezdu Slalomového svahu, vystupovat se bude v místě, kde končil vlek Rudný. "Lyžaři se odtud dostanou na všechny svahy," řekl Holinger. Ve středisku je sedm sjezdovek.

Lanovka není nová, pochází ze Švýcarska, odkud se postupně dovážejí jednotlivé díly. "Minulý týden se z hor stahovaly poslední sloupy. Postupně se to naváží, celkem bude asi 12 až 14 kamionů," uvedl.

Nyní se pracuje na stavbě nástupní stanice. "Budou tu garáže pro rolby, sociální zařízení a odbavovací systém," popsal Holinger. Stavět se začalo v polovině června. "Předpokládáme, že 15. až 20. prosince bychom mohli otevřít. Do konce listopadu by to mělo být hotové," dodal.

Přesné náklady na pořízení lanovky ještě nejsou vyčísleny, podle Holingera se ale řádově budou pohybovat v milionech korun. "K placení využijeme úvěr," uvedl.

Lanovku už má středisko Klíny poblíž Litvínova. Byla součástí investic za 80 milionů korun, dlouhá je 610 metrů a kapacitu má až 1800 lyžařů za hodinu.

Zdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Autor
Nadpis
Datum
Jitka
lanovka
24.11.2013
Zobrazit celý komentář

Super zpráva, jezdím na Telnici 50let z DC a jsem tomu ráda , držím Vám pěstičky, ať jsou vánoce na sjezdovce v plném proudu. J.

Přidat nový komentář k článku

tři * ? = patnáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Valmeinier - Valloire je oblast ležící na úpatí Mont Thobor (3178 m n.m.) a Grand Galibier (3228 m n.m.) na začátku lyžařského údolí Maurienne. Dále v údolí naleznete Val...
Lyžování ve výškách: 1450 - 2600 m.n.m
Délka sjezdovek: 150 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
14 %60 %33 %7 %