Reklama

13.11.2012

Ve Špindlerově Mlýně a v Tatrách půjde lyžovat na jeden skipas

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Bratislava 13. listopadu (ČTK) - Lyžaři, kteří si koupí vícedenní a sezonní skipasy ve Špindlerově Mlýně, budou moci tyto permanentky využít i ve střediscích společnosti Tatry mountain resort (TMR) na Slovensku a naopak.

reklama

Novinářům to dnes v Bratislavě řekl předseda představenstva TMR Bohuš Hlavatý. Největší český skiareál získala TMR spolu s firmou SMMR do dvacetiletého pronájmu.

"Všechny deseti, 15denní a sezonní lístky budou platit jak ve Špindlerově Mlýně, tak ve všech našich střediscích," řekl Hlavatý na dotaz ČTK. TMR provozuje na Slovensku největší lyžařské areály ve Vysokých a Nízkých Tatrách.

Od rozšíření platnosti skipasů si společnost slibuje přilákat více českých návštěvníků na Slovensko, kde provozuje více vleků a sjezdovek než je v Špindlerově Mlýně. "Věříme, že část zákazníků se nám podaří přitáhnout na Slovensko," poznamenal Hlavatý. Návštěvníci z Česka a Polska jsou nejvýznamnější zahraniční klientelou pro TMR, která počítá se zahájením lyžařské sezony začátkem prosince.

Desetidenní skipas, který si jeho majitel nemusí vyčerpat najednou, stojí v předprodeji 260 eur (6600 korun). Lístek na 15 dnů přijde na 310 eur (asi 7900 Kč) a sezonní permanentka na 350 eur (asi 8900 Kč). Tyto skipasy lze použít v sedmi největších lyžařských střediscích na Slovensku.

TMR před nadcházející sezonou investovala do rozvoje svých středisek 44 milionů eur. V největším lyžařském areálu v Jasné v Nízkých Tatrách otevře tři nové lanovky, kterými propojí severní a jižní část střediska pod horou Chopok. Novinkou bude zejména lanovka s kabinkami zavěšenými na dvou lanech, jež umožní provoz i při silnějším větru. Právě rozsáhlými investicemi TMR už dříve odůvodnila zdražení lístků na vleky a lanovky v Jasné. Například cena denního skipasu pro dospělého tam v hlavní sezoně stoupne o dvě eura na 33 eur. Ve Vysokých Tatrách společnost provozuje sjezdovky v Tatranské Lomnici, na Štrbském plese a ve Starém Smokovci.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

čtyři * jedna = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Domovské středisko slavného francouzského sjezdaře Luca Alphana leží na okraji města Briancon v jižní části Alp téměř na hranicích s Itálií. Nabízí skvělé sjezdovky a na ...
Lyžování ve výškách: 1200 - 2800 m.n.m
Délka sjezdovek: 250 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
10 %28 %52 %20 %