Reklama

13.11.2012

Ve Špindlerově Mlýně a v Tatrách půjde lyžovat na jeden skipas

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Bratislava 13. listopadu (ČTK) - Lyžaři, kteří si koupí vícedenní a sezonní skipasy ve Špindlerově Mlýně, budou moci tyto permanentky využít i ve střediscích společnosti Tatry mountain resort (TMR) na Slovensku a naopak.

reklama

Novinářům to dnes v Bratislavě řekl předseda představenstva TMR Bohuš Hlavatý. Největší český skiareál získala TMR spolu s firmou SMMR do dvacetiletého pronájmu.

"Všechny deseti, 15denní a sezonní lístky budou platit jak ve Špindlerově Mlýně, tak ve všech našich střediscích," řekl Hlavatý na dotaz ČTK. TMR provozuje na Slovensku největší lyžařské areály ve Vysokých a Nízkých Tatrách.

Od rozšíření platnosti skipasů si společnost slibuje přilákat více českých návštěvníků na Slovensko, kde provozuje více vleků a sjezdovek než je v Špindlerově Mlýně. "Věříme, že část zákazníků se nám podaří přitáhnout na Slovensko," poznamenal Hlavatý. Návštěvníci z Česka a Polska jsou nejvýznamnější zahraniční klientelou pro TMR, která počítá se zahájením lyžařské sezony začátkem prosince.

Desetidenní skipas, který si jeho majitel nemusí vyčerpat najednou, stojí v předprodeji 260 eur (6600 korun). Lístek na 15 dnů přijde na 310 eur (asi 7900 Kč) a sezonní permanentka na 350 eur (asi 8900 Kč). Tyto skipasy lze použít v sedmi největších lyžařských střediscích na Slovensku.

TMR před nadcházející sezonou investovala do rozvoje svých středisek 44 milionů eur. V největším lyžařském areálu v Jasné v Nízkých Tatrách otevře tři nové lanovky, kterými propojí severní a jižní část střediska pod horou Chopok. Novinkou bude zejména lanovka s kabinkami zavěšenými na dvou lanech, jež umožní provoz i při silnějším větru. Právě rozsáhlými investicemi TMR už dříve odůvodnila zdražení lístků na vleky a lanovky v Jasné. Například cena denního skipasu pro dospělého tam v hlavní sezoně stoupne o dvě eura na 33 eur. Ve Vysokých Tatrách společnost provozuje sjezdovky v Tatranské Lomnici, na Štrbském plese a ve Starém Smokovci.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? * tři = patnáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Tre Valli, neboli Tři údolí, svým názvem jistě připomene své známější francouzské jmenovce. Areál leží 45 km východně od Bolzana. Tre Valli sice sousedí se (světo)známými...
Lyžování ve výškách: 1190 - 2515 m.n.m
Délka sjezdovek: 73 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %55 %34 %11 %