Reklama

11.10.2013

Ve středisku SKI Karlov se otevře nová sjezdovka

ČTK
Olomouc 11. října (ČTK) - V lyžařském středisku SKI Karlov na Bruntálsku se v nadcházející sezoně otevře nová sjezdovka naproti hotelu Praděd. Lyžaře na její vrchol vyveze nová čtyřsedačková lanovka. Středisko investovalo i do svého zázemí a vylepšilo služby pro nejmenší návštěvníky. Do střediska jeho majitelé za poslední dva roky investovali 70 milionů korun, řekl ČTK jeho mluvčí Boris Keka.

reklama

Související

Související pohoří: 
"Novinkou pro nadcházející sezonu bude čtyřsedačková nejrychlejší lanová dráha v regionu s nejvyšší kapacitou, takzvaný Karlovský express. Postavena je na novém místě, kde sjezdovky nebyly. Nyní jsou tam dvě zcela nové sjezdovky, které jsou situovány naproti hotelu Praděd," uvedl Keka.

Zástupci střediska pro větší bezpečí návštěvníků rozšířili také ostatní sjezdovky. Investovalo se i do zázemí. V areálu Karlov bude otevřena nová samoobslužná restaurace s kapacitou sto lidí, v areálu Čerťák čekají návštěvníky nové vyhřívané prostory občerstvení a nové sociální zařízení.

Nové zázemí získá i současná lyžařská škola a školka. Rodiče si navíc budou moci i v klidu zalyžovat, přichystán je dětský koutek včetně hlídání. Investice do střediska by měli pocítit i lyžaři při samotném příjezdu. Například do střediska Čerťák vybudovali zástupci areálu novou příjezdovou komunikaci. Parkoviště, která jsou bezplatná, také získala nový povrch. Ve všech areálech bude navíc v sezoně možné připojit se bezplatně na internet. "Za poslední dva roky se do střediska investovalo 70 milionů korun, z čehož za poslední rok tato částka činila 20 milionů korun," doplnil Keka. O ceně skipasů se zatím jedná, ceny by ale mohly zůstat na úrovni loňské zimy.

Lyžařské středisko se nachází v jedné z největších lyžařských oblastí Jeseníků v Malé Morávce - Karlově na Bruntálsku. Návštěvníkům je k dispozici 18 sjezdovek v celkové délce zhruba 14,5 kilometru. V okolí jsou strojově upravované běžecké tratě o délce 70 kilometrů. Středisko tvoří tři areály - Praděd, Klobouk a Čerťák. Areály jsou propojeny ski busem a platí tam jednotný skipas.

Zdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

sedm - ? = čtyři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Reiteralm je poledním vrcholem lyžařské houpačky, která vleky spojuje 4 vrcholy v okolí známého lyžařského střediska Schladming (Hauser Kaibling - Plainai - Hochwurzen - ...
Lyžování ve výškách: 800 - 1860 m.n.m
Délka sjezdovek: 27 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %15 %78 %7 %