Reklama

25.04.2011

Většina lanovek ve východních Krkonoších do konce dubna nepojede

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) 25. dubna (ČTK) - Většina lanovek ve východních Krkonoších bude v nadcházejících dnech mimo provoz. Výjimkou je lanovka na Sněžku, která po se po jarní údržbě do letní sezony natrvalo rozjela již 22. dubna. Další lanovky se postupně rozjedou na konci dubna a v červnu, zjistila dnes ČTK u provozovatelů lanovek. Na rozdíl od slunečného počasí v sobotu a v neděli se dnes ochladilo a na Sněžce i padal sníh.

reklama

Od soboty 30. dubna se rozjedou čtyřsedačková lanovka ze Špindlerova Mlýna na Pláně a kabinová lanovka z Janských Lázní na Černou horu. Lanovka ze Špindlerova Mlýna na Medvědín pojede od 3. června.

Lanovka z Pece pod Sněžkou na Hnědý vrch pojede o víkendech 30. dubna a 1. května a 7. a 8. května. Pravidelný provoz zahájí 4. června. "Při provozu lanovky bude vždy otevřena i rozhledna na Hnědém vrchu," uvedli lanovkáři z Pece. Lanovka z Herlíkovic k rozhledně na vrchu Žalý se rozjede 1. července.

Služeb lanovky na Sněžku v sobotu a v neděli za pěkného počasí využilo každý den přes 1000 lidí. "Dnes byl zájem slabší. Za dopoledne jsme vyvezli asi 200 lidí," řekla pracovnice lanovky. Na vrcholu nejvyšší české hory dnes turisty čekala vedle sněžení mlha a teplota kolem nuly.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

pět * ? = patnáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Molltal a jeho ledovec je nejvýše položenou lyžařskou oblastí ve východních Korutanech, nachází se 180 km jižně od Salzburku v národním parku Hohe Tauern. V údolí Mölltal...
Lyžování ve výškách: 1945 - 3122 m.n.m
Délka sjezdovek: 18 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %28 %44 %28 %