Reklama

obrázek

Dvě lyžařská střediska z rakouských Alp mezi třemi nejlepšími na světě

www.Zimni-Alpy.cz
Rakouská střediska lyžování Lech-Zürs am Arlberg a Serfaus-Fiss-Ladis v Tyrolsku se umístila v testu 250 lyžařských středisek z celého světa na druhém a třetím místě.

reklama

Mezi deseti nejlepšími středisky vyhodnocenými online-portálem skigebiete-test.de se umístily oblasti Silvretta Arena, Ischgl v Tyrolsku spojený se švýcarským střediskem Samnaun. Vítězem byl švýcarský Zermatt.

Klikněte pro zvětšení
Mezi deseti nejlepšími se objevila střediska ze šesti zemí. Zermatt byl pro svou „různorodost sjezdovek a nepřekonatelný zážitek z hor“ vyhodnocen jako nejlepší. V testu překvapila oblast Arlberg ve všech kategoriích – od rána až do večera. Byly zmíněny i noční párty v St. Antonu. Třetí místo obsadila oblast Serfaus-Fiss-Ladis jako jedno z největších lyžařských center Tyrolska s 212 km sjezdovek. Zde byl zmíněn přátelský přístup a nabídka pro zkušené sportovce.

Sedmé místo přistálo do oblasti Silvretta Arena, která spojuje rakouské středisko Ischgl a švýcarské Samnaun. Celkem je osm z deseti vítězných destinací z Alp.

U testu, který je prováděn již od roku 2004, jsou střediska hodnocena podle řady kategorií. Mezi nimi jsou kategorie začáteční, pokročilí, profík, freeride, funpark, snowboard, rodiny, apres ski a další. V každé kategorii mohlo středisko získat až pět hvězdiček. Jednotlivé kategorie mají při hodnocení různou váhu.

Zdroj: www.salzburg.com

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? + dva = devět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Sulden - Solda leží na konci jihotyrolského údolí Suldental pod nejvyšší horou oblasti Ortlerem (3.905 m). Středisko se nachází poblíž trojmezí Itálie, Rakouska a Švýcars...
Lyžování ve výškách: 1900 - 3250 m.n.m
Délka sjezdovek: 43 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %40 %23 %37 %