Reklama

obrázek

Folgaria – rodinná dovolená jako vyšitá

Chystáte se na zimní dovolenou s rodinou? Pak se vydejte do italského lyžařského střediska Folgaria, které nabízí parádní vyžití nejen pro dospělé, ale i pro ty nejmenší.

reklama

Související

Související střediska: 

Skiareál Folgaria

Přibližně 15 kilometrů od Trenta, hlavního města severoitalského regionu Trentino, leží lyžařské středisko Folgaria. Nachází se zde menší skiareál, který si ale pro klidné sjezdovky zamilují především rodiny s dětmi.

Lyžařská sezóna je díky nižší nadmořské výšce (1200 – 1850 m. n. m.) o něco kratší než v jiných alpských střediscích. Zahájena je začátkem prosince a ukončena v březnu. Pokud se vyskytnou dny bez pořádné sněhové pokrývky, zaručeně se o ni postará moderní zasněžovací technika, kterou je celý areál vybaven.

Klikněte pro zvětšení

Jak již bylo řečeno, skiareál Folgaria je jako stvořený pro rodiny s dětmi. Nabízí 43 km sjezdových tratí méně náročného charakteru, které ocení i začátečníci a středně pokročilí. Sjezdovky jsou navíc velice klidné, což je ideální pro trénování obloučků i jízdy v pluhu. Neznamená to ale, že by si zde zkušený lyžař nezalyžoval!

Skiareál Multisport Holiday disponuje řadou červených (33 km), modrých (5 km) i černých (5 km) sjezdovek. Mezi nejdelší patří červená Panoramica (2,7 km), která lyžaři poskytne to pravé potěšení z jízdy. Jednotlivé trati jsou propojeny bohatou sítí sedačkových lanovek a vleků (kotva/poma).

Lyžaři budou určitě potěšeni cenami skipasů. Pětidenní skipas vyjde v průměru na 150 eur/dospělý a 100 eur/dítě do 14 let. Záleží samozřejmě na typu sezóny. Ceny jízdného jsou téměř srovnatelné s cenami na českých horách, pouze sjezdovky a krajina nabízejí zcela jiný zážitek.

Klikněte pro zvětšení

Italský servis nad zlato!

Strávit s dětmi celý den na svahu je velmi náročné. Potřebujete si na chvíli od svých ratolestí odpočinout? No problema! Děti se mohou bavit po celý den v dětských parcích s animátory. Postaví si sněhuláka, zaskáčou si v nafukovacím hradu nebo se učí své první „krůčky“ na lyžích. Mezitím máte chvíli jenom pro sebe, kdy se můžete prohánět po zasněžených sjezdovkách.

Budete-li se chtít vrátit z lyžování zpět na ubytovací zařízení, vyzkoušejte jízdu sněžným vláčkem. Děti budou mít z této atrakce určitě velký zážitek. Navíc pro skipasy od dvou dnů je jízda zdarma.

Jako večerní zábava je ideální dovádění v tamějším krytém bazénu nebo na kluzišti. Zajistíte-li si na večer hlídání svých ratolestí, určitě se vypravte na romantickou procházku malebným městečkem Folgaria. Zdejší staré domky a rozzářené uličky rozhodně stojí za podívanou. Zastavte se například v některé z místních restaurací na skleničku vína nebo něco dobrého k zakousnutí. Italská kuchyně je vyhlášená. Pro ty, kdo touží po hýčkání a skutečné relaxaci, jsou tu k dispozici wellness, kde se příjemně naladíte na další den. Zimní dovolená ve Folgarii je jedním slovem pohoda. Pro vás i vaše děti bude určitě nezapomenutelným zážitkem.


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? + čtyři = jedenáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Hochzeiger je středně velké středisko ležící ve známém lyžařském údolí Pitztal, které je známé zejména svým ledovcem. Hochzeiger leží hned na začátku údolí nad vesničkou ...
Lyžování ve výškách: 1450 - 2450 m.n.m
Délka sjezdovek: 40 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %25 %55 %20 %