Reklama

obrázek

Folgaria – rodinná dovolená jako vyšitá

Chystáte se na zimní dovolenou s rodinou? Pak se vydejte do italského lyžařského střediska Folgaria, které nabízí parádní vyžití nejen pro dospělé, ale i pro ty nejmenší.

reklama

Související

Související střediska: 

Skiareál Folgaria

Přibližně 15 kilometrů od Trenta, hlavního města severoitalského regionu Trentino, leží lyžařské středisko Folgaria. Nachází se zde menší skiareál, který si ale pro klidné sjezdovky zamilují především rodiny s dětmi.

Lyžařská sezóna je díky nižší nadmořské výšce (1200 – 1850 m. n. m.) o něco kratší než v jiných alpských střediscích. Zahájena je začátkem prosince a ukončena v březnu. Pokud se vyskytnou dny bez pořádné sněhové pokrývky, zaručeně se o ni postará moderní zasněžovací technika, kterou je celý areál vybaven.

Klikněte pro zvětšení

Jak již bylo řečeno, skiareál Folgaria je jako stvořený pro rodiny s dětmi. Nabízí 43 km sjezdových tratí méně náročného charakteru, které ocení i začátečníci a středně pokročilí. Sjezdovky jsou navíc velice klidné, což je ideální pro trénování obloučků i jízdy v pluhu. Neznamená to ale, že by si zde zkušený lyžař nezalyžoval!

Skiareál Multisport Holiday disponuje řadou červených (33 km), modrých (5 km) i černých (5 km) sjezdovek. Mezi nejdelší patří červená Panoramica (2,7 km), která lyžaři poskytne to pravé potěšení z jízdy. Jednotlivé trati jsou propojeny bohatou sítí sedačkových lanovek a vleků (kotva/poma).

Lyžaři budou určitě potěšeni cenami skipasů. Pětidenní skipas vyjde v průměru na 150 eur/dospělý a 100 eur/dítě do 14 let. Záleží samozřejmě na typu sezóny. Ceny jízdného jsou téměř srovnatelné s cenami na českých horách, pouze sjezdovky a krajina nabízejí zcela jiný zážitek.

Klikněte pro zvětšení

Italský servis nad zlato!

Strávit s dětmi celý den na svahu je velmi náročné. Potřebujete si na chvíli od svých ratolestí odpočinout? No problema! Děti se mohou bavit po celý den v dětských parcích s animátory. Postaví si sněhuláka, zaskáčou si v nafukovacím hradu nebo se učí své první „krůčky“ na lyžích. Mezitím máte chvíli jenom pro sebe, kdy se můžete prohánět po zasněžených sjezdovkách.

Budete-li se chtít vrátit z lyžování zpět na ubytovací zařízení, vyzkoušejte jízdu sněžným vláčkem. Děti budou mít z této atrakce určitě velký zážitek. Navíc pro skipasy od dvou dnů je jízda zdarma.

Jako večerní zábava je ideální dovádění v tamějším krytém bazénu nebo na kluzišti. Zajistíte-li si na večer hlídání svých ratolestí, určitě se vypravte na romantickou procházku malebným městečkem Folgaria. Zdejší staré domky a rozzářené uličky rozhodně stojí za podívanou. Zastavte se například v některé z místních restaurací na skleničku vína nebo něco dobrého k zakousnutí. Italská kuchyně je vyhlášená. Pro ty, kdo touží po hýčkání a skutečné relaxaci, jsou tu k dispozici wellness, kde se příjemně naladíte na další den. Zimní dovolená ve Folgarii je jedním slovem pohoda. Pro vás i vaše děti bude určitě nezapomenutelným zážitkem.


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? - dva = sedm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Katschberg Aineck leží na pomezí spolkových zemí Salcbursko a Korutany. Dominují mu dva lyžařsky propojené vrcholy Aineck a Tschaneck.

Výhodou střediska je h...
Lyžování ve výškách: 1110 - 2220 m.n.m
Délka sjezdovek: 70 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %14 %71 %14 %