Reklama

obrázek

Kde je tuto sezónu nejlevnější lyžování?

www.Zimni-Alpy.cz
Dovolená na lyžích je nyní nejlevnější za poslední dva roky. Která střediska jsou nejdražší a která nejlevnější?

reklama

Kitzbühel a oblast Skiwelt v rakouských Alpách, oblast Via Lattea v italských Alpách a tři střediska v Norsku se dostaly mezi 20 nejlevnějších středisek pro lyžování na tuto sezonu. Hodnocení provedl expert společnosti Fairfx.

Klikněte pro zvětšení
Fairfx srovnávalo týdenní náklady sedmidenního skipasu, ranní výuku každý den na šest dnů a půjčení základního vybavení včetně obuvi na sedm dní v 59 střediscích v 19 zemích v Evropě a severní Americe. Ceny byly kalkulovány v místní měně a následně přepočítány na britské libry. Střediska byla vybírána podle oblíbenosti destinací na trhu od cestovních kanceláří.

Výzkum zjistil, že střediska v ČR, Maďarsku, Slovinsku a Polsku nabízí nejnižší ceny, zatímco Amerika, Švýcarsko a Kanada patří mezi nejdražší destinace.

Klikněte pro zvětšení
Mezi nejlevnější střediska z velkých lyžařských destinací v Evropě patří rakouský Kitzbühel s průměrnými týdenními náklady GBP 263,-. Via Lattea v italských Alpách se pohybuje na GBP 330,-, zatímco nejlevnější středisko francouzských Alp, Alpe d´Huez, na celkové 23. pozici se dostalo na GBP 367,-. Naproti tomu dvě švýcarská střediska se pohybuje mezi top 10 nejdražších středisek.

Klikněte pro zvětšení
Tedy Kitzbühel je nejlevnější středisko z „velké čtyřky“, nejlevnější zemí pro lyžování je Itálie, kde se průměrné týdenní náklady pohybovaly kolem GBP 391,-, následována Rakouskem s GBP 400,-, Francií s GBP 408,- a Švýcarskem s GBP 665,-.

Zdroj: www.telegraph.co.uk

Komentáře k článku

Autor
Nadpis
Datum
Petr
nevypovidajici
25.11.2015
Zobrazit celý komentář

Bohuzel srovnani neni pro typickeho Ceskeho lyzare moc vypovidajici. Pocitam ze vetsina lidi ma vybaveni sve, nebo si pujci v CR a zaplatit si 6 puldnu s instuktorem taky asi neni uplne typicke. Zajimavejsi by bylo bud srovnani pouze skipasu, nebo i vcetne ubytovani, coz uz by ale uznavam bylo dost slozite a asi mene objektivni.

Přidat nový komentář k článku

? - čtyři = šest
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Nádherný výhled na Ženevské jezero, tradiční architektura a kvalitní tratě - to je oblast Leysin / Les Mosses. Komu by nestačilo 100 km sjezdovek, může potom v rámci skip...
Lyžování ve výškách: 1200 - 2205 m.n.m
Délka sjezdovek: 60 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %72 %25 %3 %