Reklama

obrázek

Ledovec Aletschgletscher – jen ticho a klid

www.zimni-alpy.cz
Nádherný klid a ničím nerušené lyžování či procházky dechberoucí přírodou - to vše nabízí Aletsch Arena se svým ledovcem. Autům je sem vjezd zakázán, ubytování je dostupné pouze lanovkou.

reklama

Švýcarské Alpy

a kanton Oberwallis lákají návštěvníky do oblasti, kde je autům vjezd zakázán.

Mezi obcemi Riederalp, Bettmeralp a Fiescheralp nabízí ledovec Aletsch milovníkům lyžování velmi důležitý poklad: klid.

Klikněte pro zvětšení
Lyžařské středisko Aletsch Arena se svými třemi obcemi leží na náhorní planině mezi údolím Rhonetal a největším zdrojem ledu v Alpách – ledovcem Aletschgletscher. Tato oblast má další specialitu – nesmí sem auta. Riederalp, Bettmeralp a Fiescheralp jsou dostupné pouze lanovkou.

Klikněte pro zvětšení
Středisko Riederalp patří mezi přírodní dědictví UNESCO. Hosté zde přijedou na lyžích až před hotel, pouze sněžné skútry občas vyruší nádherný klid.

Pokud je pro Vás lyžování na sjezdovkách vhodných pro rodiny s dětmi příliš rušné, vezměte si sněžnice a vydejte se na nádhernou procházku s výhledy na ledovec Aletsch.

Klikněte pro zvětšení
Na horské chatě Bättmer Hitta nabízí místní horal Stefan Eyholzer vlastní produkty. V létě, když už tu není příliš turistů, se tu pasou krávy. Mléko je sváženo dolů do civilizace lanovkou.

Klikněte pro zvětšení
Na západě této nádherné oblasti se nachází architektonické překvapeníVilla Cassel. Německo-britský bankéř Ernest Cassel zde na začátku 20. století nechal postavit nádhernou vilu. V zimě je možné tuto stavbu obdivovat pouze z vnějšku. V létě je budova otevřená pro veřejnost. Je možné zde zajistit i přenocování.

Kaplička „Maria zum Schnee“ (Panny Marie Sněžné) byla na Bettmeralp vybudována v roce 1697. Proč byla označena jako Sněžná, je patrné v zimě na první pohled.

Klikněte pro zvětšení
Zdroj: www.sueddeutsche.de


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? - dva = osm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Sternstein je vedle Hochfichtu dalším zajímavým areálem na rakouské straně Šumavy. Leží pouhých 13 km od hraničního přechodu Studánky a 10 km od hraničního přechodu Guglw...
Lyžování ve výškách: 814 - 1102 m.n.m
Délka sjezdovek: 5 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %67 %33 %0 %