Reklama

Lyžařská střediska na Slovensku lákají turisty na slevy

ČTK
Bratislava 20. března (ČTK) - Lyžařská střediska na Slovensku začala před Velikonocemi snižovat ceny skipasů a ubytování. Po skončení jarních školních prázdnin tak chtějí přilákat více lyžařů na své sjezdovky.

reklama

Související

Slevy mohou využít také čeští turisté, kteří v hojném počtu jezdí do slovenských hor.

Podle společnosti Sitour vyjde lyžování ve většině z nejméně 80 skiareálů, které jsou na Slovensku v provozu, o 20 až 40 procent levněji než o hlavní lyžařské sezoně. Například v středisku Malino Brdo u Ružomberoku, kde mají návštěvníci k dispozici kolem deseti kilometrů lyžařských tratí, přijde denní skipas pro dospělé na deset eur (255 korun), děti zaplatí polovinu.

Ke snížení cen přistoupilo i vícero dalších větších středisek. V areálu Martinské hole zaplatí lyžaři za den lyžování 20 eur, ve Velké Rači na severu země zase 19 eur místo předchozích 27 eur. V Donovalech denní skipas zlevnil o zhruba 15 procent na 22 eur.

Naopak největší lyžařská střediska ve Vysokých a Nízkých Tatrách plánují snížit ceny skipasů až po velikonočních svátcích, které letos připadají na přelom března a dubna.

Kromě lyžování turisté často zaplatí méně i za ubytování. "S cílem zaplnit poslední volné kapacity lákají do regionu Liptov na severu země i hoteliéři, kteří připravili akciové balíky. Cena ubytování ve srovnání s hlavní sezonou klesla až o 40 procent," uvedla oblastní organizace cestovního ruchu. Z údajů rezervačního systému vyplývá, že v Nízkých Tatrách až 75 procent hostů o Velikonocích tvoří Češi a Slováci.

Sněžení v uplynulých dnech zlepšilo lyžařské podmínky na Slovensku, více než desítka areálů má na sjezdovkách přes metr sněhu. Větší skiareály jsou v provozu celý týden, malá lyžařská střediska mají otevřeno obvykle už jen o víkendech.

Zdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

jedna * pět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Středisko Orcieres-Merlette leží na jižním úbočí hory Le Drouvet 45 km od Gapu, na jižních hranicích národního parku Les Ecrins. Je obklopeno třítisicovými vrcholy, což m...
Lyžování ve výškách: 1850 - 2725 m.n.m
Délka sjezdovek: 100 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
8 %6 %83 %11 %