Reklama

MfD: Vítek chce ve švýcarskách Alpách stavět hotely za 4,1 mld.Kč

ČTK
Praha 22. srpna (ČTK) - Miliardář Radovan Vítek, který ovládá realitní investiční společnost Czech Property Investments (CPI), chce v zimním středisku Crans-Montana na jihozápadě Švýcarska postavit dva hotely za zhruba 200 milionů franků (asi 4,1 miliardy korun). Pětihvězdičkový hotel má nabídnout asi 200 pokojů, tříhvězdičkový přibližně polovinu. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
Vítek v květnu investoval pět milionů franků (více než 100 milionů korun) do společnosti Crans-Montana-Aminona (CMA), která sdružuje tamní vlekaře. Vítek plánuje hotely stavět právě s CMA. Získal v ní desetiprocentní podíl a místo v představenstvu. "Být členem představenstva byla jedna z jeho podmínek, ale ne proto, aby získal kontrolu, to by ani s deseti procenty nemohl, nýbrž aby se účastnil debat," řekl šéf CMA Philippe Magistretti švýcarské televizi Canal 9.

Pozemek, na němž chce Vítek stavět, leží jen několik set metrů od centra střediska a v blízkosti lanovky, která spojuje Crans a Cry d´Err. Podnikatel zatím svůj záměr odmítl komentovat.

CPI Group loni zvýšila čistý zisk o 26 procent na 1,4 miliardy korun. Hodnota majetku skupiny vzrostla díky začlenění všech pořízených aktiv do konsolidačního celku na 64,7 miliardy korun, o rok dřív byla 57,2 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

čtyři + pět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Saalbach - Hinterglemm - Leogang - Fieberbrunn leží jižně od Salzburgu, 20 km od Zell am See na konci údolí říčky Sallbach. Tuto lyžařskou oblast tvoří dvě vleky propojen...
Lyžování ve výškách: 1003 - 2100 m.n.m
Délka sjezdovek: 235 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %45 %48 %8 %